18 серпня: свято, традиції, прикмети

Джерело: Букви.

Сьогодні, 18 серпня, в Австралії відмічають, у Болгарії – День Святого Івана Рильського, а в Індонезії – День Конституції.  Також у Північній Македонії сьогодні День збройних сил, у Пакистані – День посадки дерев, а в Таїланді – День прикордонника. 

18 серпня в українській народній традиції відзначається як день Євстигнія Житника (День святого Євстигнія). Це свято тісно пов’язане з завершенням жнив та підготовкою до осіннього періоду. Цей день мав своєрідні звичаї, прикмети та заборони.

Традиції на 18 серпня:

  1. Завершення жнив: До 18 серпня намагалися завершити основні польові роботи, зокрема збирання зернових. Це був день, коли завершували збирання пшениці та жита, і вже починали готувати поля до осінньої оранки.
  2. Випікання хліба: У деяких регіонах цього дня пекли хліб із зерна нового врожаю, щоб подякувати за врожай і просити врожаю на наступний рік.
  3. Готування на зиму: Люди займалися заготівлею харчів на зиму, сушили фрукти, овочі, готували консерви.

Народні прикмети на 18 серпня:

  1. Погода: Якщо на Євстигнія день ясний, то зима буде суворою і сніжною. А якщо йде дощ, то осінь буде довгою і теплою.
  2. Врожаї: Вважалося, що якщо до цього дня не завершити збирання врожаю, то він може зіпсуватися через дощі або холод.
  3. Загадки природи: Якщо в цей день бачать павуків, що активно плетуть павутину, то очікують суху і теплу осінь.

Що не можна робити 18 серпня:

  1. Не можна сваритися: Вірили, що конфлікти в цей день можуть притягнути біди та невдачі на цілий рік.
  2. Не можна позичати хліб або зерно: Люди вірили, що позичений хліб або зерно може “забрати” родючість на наступний рік.
  3. Не можна ігнорувати завершення жнив: Вважалося поганою прикметою не завершити збирання врожаю до цього дня, адже це могло призвести до поганого врожаю в наступному році.

Ці традиції та вірування допомагали нашим предкам дотримуватися ритму природи і відчувати зв’язок з землею та врожаєм.

Іменини святкують: Георгій, Григорій, Денис, Євген, Омелян, Іван, Іларіон, Лев, Макар, Михайло, Уляна.

Російські пропагандисти заявили, що війська РФ перейшли кордон України у Чернігівській області в районі сіл Грем’яч та Мурав’ї. Як доказ вони показували російський триколор, встановлений неподалік кордону. Однак Оперативне командування “Північ” спростовує це.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності “Зубр”.

Міністр оборони – віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що українці забули про допомогу, яку надала Варшава. 

Протягом минулої доби, 14 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 144 бойових зіткнення, зокрема 37 атак відбулось на Курахівському напрямку.

Відсьогодні, з 15 листопада, у застосунку “Армія+” доступна нова функція – подання рапорту на зміну місця служби.