20 000 грн щомісяця за одного працівника: ВР запропонувала варіант економічного бронювання

Джерело: Верховна Рада України

Комітет ВР з питань економічного розвитку повідомив про варіант економічного бронювання працівників, який передбачає, що за одного співробітника підприємство повинне платити щомісяця військовий збір розміром 20 000 гривень.

За словами очільника комітету Дмитра Наталухи, український бізнес повинен мати можливість економічного бронювання своїх працівників, аби продовжувати працювати.

Саме тому комітет опрацював варіанти, які надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

“Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним”, – зазначив Наталуха наголосивши, що головне джерело податків в Україні – тільки бізнес.

Щобільше, у комітеті вважають, що стратегічними повинні бути не лише певні галузі, які визначають посадовці, а й конкретні працівники, яких буде обирати сам роботодавець.

“Економічне бронювання — це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки”, – додав очільник комітету.

Своєю чергою голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук.зауважив, що поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація, метою якої буде заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

“Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання”, – пояснив Марчук.

За його словами, уряд повинен визнати, що країна немає власних коштів. Все, що у розпорядженні держави – це гроші платників податків. І щоб не втрати їх необхідно, аби економіка могла працювати.

“Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії”, – резюмував Марчук.

2 липня український письменник, музикант, а нині й військовослужбовець Сергій Жадан повідомив, що став почесним доктором філософії Українського вільного університету у Мюнхені.

2 липня король Нідерландів Віллем-Александр привів до присяги новий уряд країни більш ніж через сім місяців після виборів. Монарх прийняв членів оновленого Кабінету міністрів на чолі з безпартійним Діком Схофом у королівському палаці Нордейнд в Гаазі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 2 липня. З початку доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Втрата собаки чи кота може викликати особливо важкі емоції. У WP пояснили, що може допомогти впоратися з відчуттям емоційного спустошення.

Український прикордонник Вʼячеслав розповів про півтора року катувань, розстрілів та нелюдських умов утримання у російському полоні.