21 липня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
21 липня відзначають Міжнародний день нездорової їжі. Християни сьогодні вшановують святих преподобних Симеона й Івана.
Міжнародний день нездорової їжі: це свято дозволяє нам їсти продукти, які ми зазвичай не їмо щодня. День присвячено фастфуду та іншій їжі, яка вважається шкідливою. Нездорову їжу називають “пустими калоріями”, бо вона навантажує наш організм надмірною кількістю жиру, цукру й солі, при цьому містить дуже мало харчових волокон, вітамінів і мінералів. Саме такими заведено вважати цукерки, гамбургери, солодкі напої, кондитерські вироби, картоплю фрі тощо.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Бельгія – Річниця інавгурації Короля Леопольда I, засновника Династії
- Гуам – День свободи
- Туркменістан – День медика
- Білорусь – Зажинки
Цього дня у світі:
- 356 до н. е. — в ніч з 20 на 21 липня Герострат спалив Храм Артеміди в Ефесі.
- 365 — землетрусом частково зруйновано одне з семи чудес світу — Александрійський маяк. Остаточно маяк був зруйнований в результаті чергового землетрусу 1375 року.
- 1542 — для боротьби із протестантизмом Папа Римський Павло III заснував Конгрегацію доктрини віри, орган, що контролював діяльність інквізиції.
- 1545 — в акті ревізії Кременецького замку вперше згадуються села Андруга, Білозірка, Великий Кунинець, Великі Бережці, Гнидава, Грибова, Дунаїв, Кобилля, Кокорів, Комарин, Коржківці, Крутнів, Кушлин, Лішня, Людвище, Мала Іловиця, Мала Карначівка, Малі Вікнини, Млинівці, Рибча, Розтоки, Тилявка, Угорськ, Шпиколоси, які нині належать до Кременцького району.
- 1773 — Папа Римський Климент XIV видав буллу про заборону Ордена єзуїтів.
- 1774 — підписано Кючук-Кайнарджійський мирний договір, за яким було встановлено незалежність Кримського ханства.
- 1822 — створення Першої Мексиканської імперії.
- 1831 — коронація Леопольда I, першого короля Бельгії.
- 1940 — новообрані комуністичні парламенти окупованих у червні Червоною армією Латвії, Литви й Естонії проголосили свої країни, відповідно, Латвійською, Литовською й Естонською РСР і звернулися до Верховної Ради СРСР з проханням прийняти їх до складу СРСР.
- 1944 — Йосип Сталін підписав декрет про депортацію з Кавказу турків-месхетинців.
- 1954 — підписано Женевську угоду, що завершила Першу індокитайську війну і визначила долю французьких колоній у цьому регіоні.
- 1969 — американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін в рамках польоту «Apollo 11» виходять на поверхню Місяця.
- 1992 — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 підняв український прапор і вирушив до Одеси щоб увійти до складу ВМС України.
- 2013 — вступив на престол король Бельгії Філіп I.
Яке сьогодні церковне свято:
21 липня в церковному календарі – день пам’яті святих преподобних Симеона й Івана. Преподобний Симеон, Христа ради юродивий, і преподобний Іван були сирійцями, які жили в VI столітті в місті Едесі. З дитинства їх пов’язувала тісна дружба. Старший із них, Симеон, був неодружений і жив зі старою матір’ю. Іван же, щойно одружившись, жив із батьком (мати його померла) і з молодою дружиною. Обидва друзі належали до багатих сімей.
Прикмети:
- Бджоли і комарі стали злішими – до сильної спеки.
- Якщо риба плаває близько до поверхні води, то сонячна погода довго протримається.
- Багато жолудів на дубі – до врожайного року.
- Пройшов дощ – у лісах з’явиться багато грибів.
- Якщо мурахи побудували високі мурашники, то зима буде суворою.
Традиції:
- В народі існував цікавий звичай набирати з джерела непочату воду до сходу сонця (вона називалася німою). Вважалося, що така вода допомагає позбутися майже всіх хвороб.
- Варто тримати при собі всі слова і мовчати, тоді ви не потрапите у велику біду.
Іменини сьогодні святкують:
Георгій, Євген, Іван, Петро, Роман, Семен, Федір, Ганна.
- За даними синоптиків у неділю, 21 липня, в окремих областях країни очікуються дощі.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 20 липня.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.
Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.
Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
Американська акторка Шанель Бенкс, відома роллю Сойєр Беннетт в серіалі “Пліткарка”, зникла безвісти.