21 листопада: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
21 листопада відзначають Всесвітній день телебачення, Всесвітній день вітань, Міжнародний день філософії та Міжнародний день відмови від куріння. За церковним календарем сьогодні – введення у храм Пресвятої Богородиці.
Всесвітній день телебачення: оголошено ООН 1996 року, щоб відзначити важливість телебачення як інструменту впливу на громадську думку, культурну взаємодію та поширення інформації у світі.
Всесвітній день вітань: започатковано 1973 року двома американцями, Браяном і Майклом МакКормаком, як відповідь на політичну напруженість та загрозу конфліктів у світі, зокрема на тлі війни в Індокитаї (В’єтнамська війна). Мета події – показати важливість простого акту вітання як способу сприяння миру та взаєморозумінню між людьми.
Міжнародний день філософії: відзначають у третій четвер листопада. Мета – показати роль філософії в розвитку інтелектуальної культури та сприяння популяризації глибших роздумів про наші переконання, поведінку та спільні цінності.
Міжнародний день відмови від куріння: випадає на третій четвер листопада. День започаткований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) 1977 року, має на меті підвищити обізнаність про шкідливий вплив куріння на здоров’я та заохочення людей відмовитися від цієї звички.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – День Гідності та Свободи та День десантно-штурмових військ
- Боснія і Герцеговина – День укладення Дейтонських угод
- Бангладеш – День Збройних сил
- Греція – День Збройних сил.
- Венесуела – День студента
- Бразилія – Національний день гомеопатії
- Аргентина – День медсестри
Цього дня у світі:
- 1620 — після тримісячного плавання на кораблі “Мейфлавер” сім’ї англійських переселенців-пуритан висаджуються в Північній Америці — в районі мису Код.
- 1783 — У небо над Парижем піднялася перша пілотована людиною повітряна куля братів Жозефа-Мішеля і Жака-Етьєнна Монгольфье.
- 1806 — Наполеон оголосив “континентальну блокаду” Великої Британії.
- 1877 — Томас Едісон представив свій фонограф.
- 1906 — у Вільнюсі вийшов друком перший номер білоруської газети “Наша ніва”.
- 1916 — потонув “Британік”, корабель-близнюк “Титаніка” налетівши на німецьку міну.
- 1918 — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станиславова.
- 1919 — Був укладений “Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину”, який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов’язковим забезпеченням їй автономного статусу.
- 1920 — Армія УНР перейшла Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах.
- 1921 — Більшовики розстріляли під містом Базаром 359 полонених українських вояків, учасників Другого зимового походу (розстріли тривали до 23 листопада)
- 1941 — В СРСР запроваджено податок на холостяків.
- 1947 — У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію. В наступному, 1948 р. було утворено Координаційний Осередок Українських Громадських Організацій в Європі. Після тривалої підготовки, в листопаді 1967 р. на з’їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), який об’єднав всі крайові і міжкрайові українські організації діаспори.
- 1962 — президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби.
- 2004 — в Україні проходив другий тур виборів Президента України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів. Розпочалася Помаранчева революція.
- 2013 — в Україні почався Євромайдан.
Яке сьогодні церковне свято:
21 листопада в церковному календарі – введення у храм Пресвятої Богородиці. Це велике християнське свято, яке присвячене події, коли Діва Марія, майбутня мати Ісуса Христа, була введена у Єрусалимський храм її батьками — Йоакимом та Анною.
За переказами, Марію у віці трьох років відвели до храму, де вона залишилася для служіння Богу. Ця подія символізує початок її духовного життя та посвяти Богу. У храмі Пресвята Богородиця зростала, навчалася молитви та вивченню Святого Письма, що підготувало її до майбутньої ролі Матері Божої. Свято Введення має глибоке духовне значення, оскільки воно підкреслює важливість посвяти Богу та служіння Йому. Цього дня віряни беруть участь у богослужіннях, молебнях і процесіях, які символізують введення Марії у храм і її посвяту Богу.
Прикмети:
- Похмуро, але тепло — наступний рік буде неврожайним.
- Вже зима почалася — чекайте на врожайний рік.
- Мороз дуже сильний — до спекотного літа.
- Сніг вже випав — пролежить до весни.
Традиції:
- У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до Пресвятої Богородиці. У Божої Матері просять здоров’я, захисту і заступництва, моляться про зцілення від різних захворювань, зміцнення віри, прощення гріхів, вдале заміжжя.
Іменини сьогодні святкують:
Павло, Олексій, Володимир, Микола, Ада.
- За даними синоптиків у четвер, 21 листопада, негода накриє фактично всю країну.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 20 листопада.
Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.
Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.
Блогерка із Дніпра Анна Алхім вкотре опинилася у центрі скандалу. Цього разу через зневажливу реакцію на українську пісню під час вечірки в блогерки Стасі Макєєвої. Українські ветерани розкритикували Алхім за поведінку під час повномасштабної війни.
Згідно з результатами екзитполів лідер націоналістичної партії “Альянс за об’єднання румунів” (AUR) Джордже Сіміон набирає більш як 33% голосів виборців на дільницях у межах країни.