22 липня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
22 липня відзначають День гамака та Всесвітній день мозку. Християни сьогодні вшановують священномучеників Панкратія Тавроменійського і Кирила Гортинського.
День гамака: день створили спеціально для того, щоб заохотити людей забути про щоденні справи і просто насолодитися перебуванням в гамаку.
Всесвітній день мозку: започатковано Всесвітньою федерацією неврології ще 1957 року. Нині до цієї організації входять понад 120 професійних асоціацій неврологів з різних країн світу. Однією з основних цілей її роботи є виявлення хвороб, які порушують діяльність мозку.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Азербайджан – День національної преси
- Таджикистан – День державної мови
- Центральноафриканська Республіка – День посадки дерев
- Гамбія – День революції
- Свазіленд – День народження Короля-близнюка Собуза і День суспільства
Цього дня у світі:
- 1099 — хрестоносцями створено Єрусалимське королівство, першим главою держави (“захисником Гробу Господнього”) вибраний Готфрід Бульйонський.
- 1502 — до Лісабона повернулися учасники португальської експедиції, в якій на посаді астронома брав участь Амеріго Веспуччі. Це плавання принесло йому світову славу як першовідкривачеві Нового Світу, як тоді називали Південну Америку, що лежала на південь від екватора.
- 1653 — до столиці Молдовського князівства Сучави підійшов 7-тисячний загін Тимоша Хмельницького на чолі з новим господарем молдовським Георгієм Штефаном, почалася облога.
- 1763 — Катерина II видає Маніфест “О дозволении всем иностранцам, в Россию въезжающим, поселяться в которых губерниях они пожелают и о дарованных им правах”, який стимулював міграцію німців до Російської імперії, зокрема й на південь України.
- 1790 — у Королівстві Франція націоналізовано майно церкви.
- 1793 — шотландський дослідник Александер Маккензі став першим європейцем, що перетнув Канаду зі сходу до Тихого океану.
- 1819 — відбулася прем’єра вистави Івана Котляревського “Наталка Полтавка”.
- 1894 — На трасі Париж—Руан завдовжки 126 км відбулися перші у світі автоперегони.
- 1921 — в газеті “Селянська правда” з’явився перший фейлетон Остапа Вишні.
- 1922 — день заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів “Лісові Чорти”.
- 1930 — Колгоспцентр СРСР встановив оцінку й оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях.
- 1942 — радянські війська залишили місто Свердловськ Ворошиловградської області (нині Довжанськ Луганської області), після чого Вермахт зайняв усю територію УРСР.
- 1944 — завершилася битва під Бродами між 13-м корпусом 4-ї танкової армії Вермахту, до складу якого входила дивізія СС “Галичина”, та червоноармійськими військами 1-го Українського фронту.
- 1944 — створено Міжнародний валютний фонд.
- 1960 — Куба націоналізувала цукрові заводи, що належали США.
- 1968 — правозахисник Анатолій Марченко звернувся з листом до BBC та західної преси з приводу введення радянських військ до Чехословацької Соціалістичної Республіки.
- 1969 — Хуан Карлос I офіційно проголошений спадкоємцем Франсіско Франко на посту глави держави в ранзі короля Іспанії.
- 1979 — компанія Sony почала продаж перших побутових пристроїв “Walkman”.
- 1983 — американець Дік Сміт першим облетів Землю на гвинтокрилі.
- 1983 — скасований воєнний стан у Польській Народній Республіці, введений 13 грудня 1981 року радянським генералом Ярузельським.
- 1986 — Палата громад британського парламенту проголосувала за скасування тілесних покарань у державних школах.
- 2001 — розпочався офіційний візит в Україну глави Китайської Народної Республіки Цзян Цземіня.
- 2014 — місто Сєвєродонецьк звільнено від терористів “ЛНР”.
Яке сьогодні церковне свято:
Православна церква 22 липня згадує священномучеників Панкратія Тавроменійського і Кирила Гортинського, які прийняли мученицьку смерть за віру від рук язичників.
Священномученик Панкратій, єпископ Тавроменійський, був видатною фігурою ранньохристиянської історії. Історія священномученика Панкратія досить легендарна і частково оповідається в християнських легендах та релігійних джерелах.
Священномученик Кирило, єпископ Гортинський, був видатною постаттю раннього християнства, який прославився своїм ставленням до віри та страшною ціною, яку заплатив за свою відданість Христові.
Прикмети:
- Довго і яскраво світять зірки на небі — чекайте на грозу
- Місяць має темний відтінок — до кінця літа затримається негода
- Багато чорниці вродило — очікуйте холодну зиму
- Роса на траві — зливи не оминути
- У небі побачити веселку — до спекотної погоди без дощу
Традиції:
- Наші предки в цей день проводили ритуал для хорошого врожаю огірків та інших овочів. Для цього удосвіта вставали і приїжджали на город рано вранці. Потім брали перший-ліпший огірок і глибоко закопували на грядці, щоб ніхто не бачив. Вірили, що після такого обряду урожай буде багатим і захищеним від пристріту.
- 22 липня підходить для збору і засушування будь-яких лікарських трав. Вважається, що в день Панкратія рослини стають ще кориснішими, ніж зазвичай.
Іменини сьогодні святкують:
Кирило, Олександр, Костянтин.
- За даними синоптиків у суботу, 22 липня, у більшості українських областей дощитиме.
- Букви також повідомляли про свята, іменини, традиції та прикмети 21 липня.
Колишня прихильниця президента США Дональда Трампа, яка брала участь у нападі на Капітолій 6 січня 2021 року, відмовилася від помилування, оскільки це було б зневагою до верховенства права.
Російським окупантам вдалося створити новий плацдарм на річці Оскіл в районі села Тополі, що в Куп’янському районі Харківщини.
У Німеччині убивця з Ашаффенбурга ще пів року тому напав із ножем на переселенку з України, проте його не депортували.
Лісові пожежі у Лос-Анджелесі завдали економічних збитків на суму від 95 до 164 мільярдів доларів США. Якщо остаточні оцінки підтвердяться, ця катастрофа стане другою за вартістю стихійною лихою в історії США після урагану “Катріна” 2005 року. Остання спричинила збитки у 200 мільярдів доларів з урахуванням інфляції.
5 лютого 2000 року ОМОН ГУВС Санкт-Петербурга й Ленінградської області та ОМОН УВС Рязанської області вчинили масове вбивство групи мирних жителів у селищі Нові Алди і прилеглих районах Грозного Чеченської Республіки.