22 липня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
22 липня відзначають Всесвітній день мозку, День Ван Піс, День гамака, День щуролова та Міжнародний день домашньої праці. Християни сьогодні вшановують святу рівноапостольну Марію Магдалину.
Всесвітній день мозку: засновано у 2014 році Всесвітньою федерацією неврології. Захворювання головного мозку є причиною інвалідності номер один у всьому світі, роблять основний внесок у глобальний тягар хвороб і є другою провідною причиною смерті. Всесвітня федерація неврології (WFN) підняла свій голос, проголосивши 22 липня Всесвітній день мозку, щоб підвищити обізнаність про його можливості, ризики та захворювання.
День Ван Піс: день One Piece (Ван-Піс) – заснований Японською ювілейною асоціацією 2017 року. One Piece – японська серія манги, написана і проілюстрована Ейітіро Одою. Серіал виходить у журналі сьонен манга Weekly Shōnen Jump компанії Shueisha з липня 1997 року, а станом на березень 2023 року окремі глави були зібрані у 105 томів танкабон.
День гамака: гамак – це предмет меблів, ложе для сну і відпочинку, що являє собою підвішений за два протилежних кінці прямокутний шматок тканини або плетеної сітки. Вирізняється відносною легкістю виготовлення, установлення й перенесення, можливістю згортання, легкістю чищення.
День щуролова: відзначається 26 червня або 22 липня шанувальниками робіт Братів Грімм. День щуролова відзначають 26 червня або 22 липня і він належить до історії про щуролова Хамельна. У місті Хамельн в Німеччині використовується червнева дата і назва “День строкатої волинки”. Плутанина з датами пояснюється тим, що брати Грімм вказують 26 червня 1284 як дату, коли волинщик вивів дітей з міста, в той час, як вірш Роберта Браунінга вказує на 22 липня 1376 року.
Міжнародний день домашньої праці: 1983 року на Другій зустрічі феміністок Латинської Америки і Карибського басейну в Лімі, Перу, 22 липня було оголошено Міжнародним днем домашніх працівників на знак визнання тієї роботи, яку мільйони жінок в усьому світі виконують у своїх домівках. Домашня праця – це сукупність видів діяльності, що виконуються в домашніх господарствах для забезпечення і підтримки добробуту членів сім’ї. Ця діяльність здебільшого виконується жінками без будь-якої економічної винагороди і охоплює прибирання будинку, приготування їжі, догляд за одягом і догляд за членами сім’ї, які потребують постійної підтримки, як-от діти, люди похилого віку та хворі.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Азербайджан – День національної преси
- Таджикистан – День державної мови
- Центральноафриканська Республіка – День посадки дерев
- Гамбія – День революції
- Есватіні – День народження Короля-близнюка Собуза і День суспільства
- Україна – День Іван-чаю
Цього дня у світі:
- 1099 — хрестоносцями створено Єрусалимське королівство, першим главою держави (“захисником Гробу Господнього”) вибраний Готфрід Бульйонський.
- 1502 — до Лісабона повернулися учасники португальської експедиції, в якій на посаді астронома брав участь Амеріго Веспуччі. Це плавання принесло йому світову славу як першовідкривачеві Нового Світу, як тоді називали Південну Америку, що лежала на південь від екватора.
- 1653 — до столиці Молдовського князівства Сучави підійшов 7-тисячний загін Тимоша Хмельницького на чолі з новим господарем молдовським Георгієм Штефаном, почалася облога.
- 1763 — Катерина II видає Маніфест “О дозволении всем иностранцам, в Россию въезжающим, поселяться в которых губерниях они пожелают и о дарованных им правах”, який стимулював міграцію німців до Російської імперії, зокрема й на південь України.
- 1790 — у Королівстві Франція націоналізовано майно церкви.
- 1793 — шотландський дослідник Александер Маккензі став першим європейцем, що перетнув Канаду зі сходу до Тихого океану.
- 1819 — відбулася прем’єра вистави Івана Котляревського “Наталка Полтавка”.
- 1894 — На трасі Париж—Руан завдовжки 126 км відбулися перші у світі автоперегони.
- 1921 — в газеті “Селянська правда” з’явився перший фейлетон Остапа Вишні.
- 1922 — день заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів “Лісові Чорти”.
- 1930 — Колгоспцентр СРСР встановив оцінку й оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях.
- 1942 — радянські війська залишили місто Свердловськ Ворошиловградської області (нині Довжанськ Луганської області), після чого Вермахт зайняв усю територію УРСР.
- 1944 — завершилася битва під Бродами між 13-м корпусом 4-ї танкової армії Вермахту, до складу якого входила дивізія СС “Галичина”, та червоноармійськими військами 1-го Українського фронту.
- 1944 — створено Міжнародний валютний фонд.
- 1960 — Куба націоналізувала цукрові заводи, що належали США.
- 1968 — правозахисник Анатолій Марченко звернувся з листом до BBC та західної преси з приводу введення радянських військ до Чехословацької Соціалістичної Республіки.
- 1969 — Хуан Карлос I офіційно проголошений спадкоємцем Франсіско Франко на посту глави держави в ранзі короля Іспанії.
- 1979 — компанія Sony почала продаж перших побутових пристроїв “Walkman”.
- 1983 — американець Дік Сміт першим облетів Землю на гвинтокрилі.
- 1983 — скасований воєнний стан у Польській Народній Республіці, введений 13 грудня 1981 року радянським генералом Ярузельським.
- 1986 — Палата громад британського парламенту проголосувала за скасування тілесних покарань у державних школах.
- 2001 — розпочався офіційний візит в Україну глави Китайської Народної Республіки Цзян Цземіня.
- 2014 — місто Сєвєродонецьк звільнено від терористів “ЛНР”.
Яке сьогодні церковне свято:
22 липня у церковному календарі – день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини. Її називають Марією Магдалиною, що вказує на те, що вона походила з міста Магдала на березі Генісаретського озера. За Євангелієм, Марія була одержима сімома бісами, яких Ісус вигнав із неї. Це ознака її важкого духовного стану до зустрічі з Христом.
Марія Магдалина стала однією з найближчих послідовниць Ісуса, супроводжуючи його під час його місійної діяльності. Вона разом з іншими жінками підтримувала Ісуса і його учнів, часто забезпечуючи їх матеріально. Вона була свідком розп’яття Ісуса і його поховання. Марія Магдалина разом з іншими жінками пішла до гробу на третій день після смерті Ісуса, щоб намастити його тіло миром. Вона була першою, кому з’явився воскреслий Христос.
Прикмети:
- Туман зранку – до тихої і безвітряної погоди
- Роса велика випала – буде поганий урожай льону
- Гримить і павуки поховалися – до дощу або зливи
- Гроза 22 липня – буде хороший сінокіс
Традиції:
- Марія Магдалина здавна вважалася заступницею жінок, а тому їй молилися про зцілення від різноманітних хвороб, які пов’язані з жіночим здоров’ям.
- В давнину вірили, що роса цього дня має надзвичайні лікарські властивості. Нею обов’язково вмивалися дівчата, щоб зберегти молодість та красу. Але перед цим росу потрібно було зібрати в срібний посуд, інакше її сила буде даремною.
Іменини сьогодні святкують:
Олексій, Михайло, Магдалина, Марія.
- За даними синоптиків у понеділок, 22 липня, у низці українських областей пройдуть дощі.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 21 липня.
Уночі 12 грудня безпілотники атакували Росію, зокрема столицю Чеченської республіки місто Грозний. Не обійшлось без наслідків.
12 грудня відзначають Міжнародний день нейтралітету, Всесвітній день загального медичного забезпечення, Міжнародний день перевірки звуку та День працівників роздрібної торгівлі. Церква сьогодні вшановує святителя Спиридона.
За даними синоптиків у четвер, 12 грудня, частину країни накриють опади.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.