Meta закриє користувачам з Канади доступ до поширення новин

Джерело: Meta.

Користувачів з Канади незабаром позбавлять можливості поширювати посилання на новинні ресурси у Facebook та Instagram. Зміни відбуваються з метою дотримання Закону про онлайн новини.

“Ці зміни починаються сьогодні й протягом наступних тижнів будуть впроваджені для усіх людей, які використовують Facebook та Instagram з Канади”, — заявили у Meta.

У країні людям не відображатимуться посилання на новини й новинний контент, опублікований мовниками й видавцями новин. Користувачі не зможуть переглядати чи поширювати новинний контент у Facebook й Instagram, зокрема статті й аудіовізуальний контент, опублікований ЗМІ.

“Ми сподіваємося, що в майбутньому канадський уряд визнає, наскільки корисними ми вже є для індустрій медіа, й розгляне іншу політичну реакцію, яка дотримуватиметься принципів вільного й відкритого інтернету, сприятиме різноманітності та інноваціям, а також відображатиме інтереси всього канадського медіаландшафту”, — зазначено у пресрелізі.

У червні Канада ухвалила закон С-18, яким передбачено, що техногіганти, як Google й Meta, мають платити ЗМІ за новинний контент, який вони поширюють або інакше використовують на своїх платформах.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.