3 червня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети

Джерело: Букви

3 червня відзначається День велосипедиста, Всесвітній день людей з деформацією стопи та День народження парашута. За церковним календарем вшановують пам’ять святого мученика Лукиліяна і тих, що з ним.

День велосипедиста. Свято було створене за ініціативи соціолога Лешека Сібільського 12 квітня 2018 року під час засідання ООН. Ідею тоді підтримали представники 56 країн світу. Головна мета дня полягає у підтриманні культури їзди на велосипеді.

Всесвітній день людей з деформацією стопи. Він закликає до обізнаності щодо існування клишоногості та можливостей її лікування. Дату обрали на честь дня народження іспанського ортопеда Ігнасіо Понсеті, який винайшов метод корекції клишоногості (гіпсування).

День народження парашута. Саме цього дня 1785 року французький винахідник Франсуа Бланшар продемонстрував перший пристрій для повільного приземлення. Тоді було успішно приземлено собаку. А через рік він повторив свій експеримент вже з бараном. 22 жовтня 1797 року зробив перший стрибок з парашутом європейський доброволець Андре-Жак Гарнер, який успішно приземлився над французьким парком Монсо.

У різних країнах світу сьогодні відзначають:

  • Україна – День Чебрецю

Цього дня у світі:

  • 1527 — о 7 годині вечора розпочалась Велика пожежа Львова, що знищила всю готичну забудову міста.
  • 1571 — війська кримського хана Девлет-Ґерая захопили і до тла спалили Москву
  • 1638 — почалася Жовнинська битва — вирішальна битва повстанців на чолі з Дмитром Гунею проти шляхетського війська Речі Посполитої під час повстання Острянина.
  • 1768 — взяття м. Умані гайдамацькими загонами Максима Залізняка та Івана Ґонти.
  • 1892 — заснований англійський футбольний клуб “Ліверпуль”.
  • 1998 — залізнична катастрофа поблизу Ешеде в Німеччині.
  • 2006 — Чорногорія проголосила незалежність.
  • 2017 — у Лондоні здійснено серію терористичних атак. Терористи вбили вісім людей і поранили десятки мирних жителів. Трьох нападників поліція застрелила.

Яке сьогодні церковне свято:

3 червня в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Лукиліяна і тих, що з ним. Лукиліян був християнським мучеником, який разом зі своїми сподвижниками постраждав за віру. Цей день є частиною православного церковного календаря і вшановується вірянами, які згадують життя і жертву цих святих.

У давнину в цей день часто погіршувалася погода, тому люди відкладали роботу на полі, в городі або у саду, а займалися справами біля хати. Це свято є нагадуванням про важливість віри та силу духовної стійкості перед лицем випробувань.

Прикмети:

  • Вранці по воді стелиться туман — чекайте на сонячну погоду
  • Собака мало їсть, погано спить — буде дощ
  • Весь день дощить — буде багато грибів
  • Вітер дме з півдня — буде хороша погода

Традиції:

  • Люди цього дня намагалися не лягати рано спати.
  • Натомість прислухалися до вітру. Вірили, якщо він північний, добре вродять ярі, а якщо північно-західний, тоді літо буде дощовим.

Іменини сьогодні святкують:

Юліан, Опанас, Денис, Дмитро, Лук’ян, Павло, Клавдія.

16 вересня президентка Молдови Мая Санду перервала своє інтерв’ю в етері через землетрус під час прямої трансляції.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.