Президент Польщі скасував зустріч з Орбаном через його поїздку до Росії

Джерело: голова Бюро міжнародної політики канцелярії президента Польщі Марчин Пшидач/X

Президент Польщі Кароль Навроцький відмовився від запланованих двосторонніх переговорів із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном після того, як угорський урядовий очільник відвідав російського президента Володимира Путіна.

За його словами, Навроцький послідовно підтримує пошук реальних шляхів завершення російсько-української війни та наголошує на необхідності спільних дій у Європі в питаннях безпеки та енергетики – відповідно до підходів, яких дотримувався президент Лех Качиньський.

“У зв’язку з поїздкою прем’єр-міністра Віктора Орбана до Москви та її політичним контекстом, президент Навроцький вирішив звузити програму свого візиту до Угорщини лише участю в саміті президентів Вишеградської групи в Естергомі”, — зазначив Пшидач.

Під час саміту польський лідер разом із президентами Чехії, Словаччини та Угорщини планує обговорити питання регіональної безпеки й подальшої співпраці в Центральній Європі.

Навроцький вирушить до Угорщини 3 грудня для участі у зустрічі лідерів Вишеградської групи. Наступного дня він мав здійснити офіційний візит до Будапешта та провести низку двосторонніх зустрічей, зокрема з Віктором Орбаном, однак цю частину програми скасовано.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.