31 березня – третя річниця деокупації Бучі

Джерело: Букви

31 березня – третя річниця звільнення Бучі Київської області від російських окупантів.

Увечері 2 квітня 2022-го Міноборони повідомило, що українські захисники звільнили Київську область від армії РФ. Тоді останні російські підрозділи вийшли з Бучі, Гостомеля і Бородянки. Кількома днями раніше ЗСУ звільнили Ірпінь. Загалом росіян вибили з понад 30 населених пунктів Київщини.

Сама ж Буча була звільнена від російських загарбників 31 березня. Відступ ворога розпочався 27-28 березня. Найбільші бої відбулись на вулиці Вокзальній, яка веде до Ірпеня. Там українські оборонці знищили колону російської бронетехніки, яка намагалась прорватись далі на Київ.

Загалом Вокзальна та перпендикулярна їй Яблунівська – головний епіцентр російського вторгнення та подальшої окупації Бучі. На Вокзальній точилися найпотужніші бої, а на сусідній Яблунівській окупанти розстрілювали цивільних зі снайперських гвинтівок.

За словами мера міста Анатолія Федорука, під час звільнення з однієї лише вулиці Вокзальна нарахували 178 одиниць техніки, яка виходила. Бучанська громада перебувала в окупації 33 дні. Першими прийняли удар села Блиставиця, Синяк, Гаврилівка, Здвижівка, Луб‘янка, Мироцьке.

За оновленими даними, у Бучі під час окупації загинули 381 особа. Серед них 281 особа втратила життя внаслідок бойових дій, а 100 — через відсутність медичної допомоги та ліків.

У всій Бучанській територіальній громаді кількість жертв становить 554 людини. Ще 28 жителів Бучі загинули на території сусідніх міст.

Серед загиблих — 435 чоловіків і 147 жінок, а також 12 дітей. 43 тіла досі залишаються неідентифікованими, а 38 цивільних вважаються зниклими безвісти. 33 жителі громади досі перебувають у російському полоні.

Найбільше бучанців загинуло у перші три дні окупації з 3 по 5 березня – 137 смертей. Багато жертв було і 27 лютого 2022 року, коли російська колона уперше намагалася прорватися через Бучу до Києва і була знищена на вулиці Вокзальній – у той день загинуло 25 людей.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Букви/Bykvu (@bykvu)

Проект Спеціального трибуналу зі злочину агресії РФ проти України готовий і чекає на політичне схвалення. Його неофіційно називають “трибуналом для Путіна”, оскільки у міжнародній юриспруденції відповідальним за злочин агресії вважається найвище керівництво держави.

На фронті загинула активістка, волонтерка та захисниця України Анастасія Єфімова (Громова).

Роботи, яких Україна активно розгортає на фронті, стали “новим обличчям війни”.

У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.

Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.