31 січня Україна отримає високоточні бомби GLSDB від США – Politico
Джерело: Politico та брифінг речника Пентагону Патріка Райдера
За інформацією ЗМІ вже 31 січня Україна отримає від США високоточні бомби великої дальності GLSDB. У Пентагоні передачу бомб не заперечують, однак конкретну дату не називають.
Politico, посилаючись на інформацію двох офіційних осіб США та двох інших джерел, знайомих з ситуацією, повідомляє, що Пентагон успішно випробував GLSDB, які Україна отримає вже 31 січня.
Бомби GLSDB – абсолютно нова зброя великої дальності, якої немає навіть на озброєнні в американської армії, стверджують джерела.
У США очікують, що бомба, дальність якої близько 145 км, буде значним потенціалом для України.
“Це дає їм глибший ударний потенціал, якого вони не мали, це доповнює їхній арсенал далекобійного вогню. Це лише додаткова стріла в сагайдаку, яка дозволить їм зробити більше”, — сказав американський посадовець.
Під час брифінгу речника Пентагону Патріка Райдера запитали, чи відповідає дійсності стаття Politico, на що він заявив, що США дійсно передадуть Україні GLSDB.
Водночас озвучувати конкретні терміни постачання Райдер відмовився з міркувань безпеки.
GLSDB, спільно розроблена компаніями Boeing і Saab, складається з високоточної 113-кілограмової бомби, прикріпленої до ракетного двигуна і випущеної з різних наземних пускових установок. Збройні сили США мають подібну версію бомби, яка запускається з повітря, але версії наземного запуску ще немає в арсеналі Сполучених Штатів.
Україна стане першою країною, яка використає цю бомбу в бойових діях, що зробить її критичним випробуванням для інших країн, які розбирають боєприпаси великої дальності після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
- Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.
- 18 січня Франція, Німеччина та ще понад 20 країн створили у Парижі артилерійську коаліцію для надання військової допомоги Україні у відбитті повномасштабного вторгнення РФ.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.