32% українців готові до територіальних поступок на користь РФ, аби закінчити війну
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)
Опитування свідчить, що все більше українців готові до територіальних поступок Росії заради припинення повномасштабної війни.
Опитування, проведене у травні 2024 року, показало, що 32% українців готові віддати під контроль Росії частину територій для досягнення миру та збереження незалежності Української держави.
Варто зауважити, що поступки фактично однаково підтримують у різних куточках країни. Зокрема, до поступок готові:
- 30% опитаних у центрі
- 31% опитаних на заході
- 33% опитаних на сході
- 36% опитаних на півдні
У КМІС нагадали, що проводять аналогічне опитування з травня 2022 року. Тоді постпуки підтримували близько 10% українців.
Цей показник понад рік фактично не змінювався, однак вже з жовтня 2023 року кількість тих, хто готовий на поступки, почала зростати і зараз сягла 32%.
При цьому 73% тих, хто готовий втратити частину країни, наголосили, що після цього Україна та РФ повинні бути відгороджені одна від одної – мати закриті кордони, візи та митниці.
Такої ж думки щодо закритих кордонів дотримуються і 79% опитаних, які проти територіальних поступок.
Опитування проводилось упродовж 16-22 травня 2024 року та 20-25 червня 2024 року методом телефонних інтерв’ю у всіх підконтрольних уряду областях. У травні було опитано 1067 респондентів, а у червні – 2008. Опитування проводили серед повнолітніх громадян, які проживають в Україні.
- Згідно з новим опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, більшість українців (60%) вважають, що РФ має на меті геноцид і знищення української нації. Це дослідження включало інтерв’ю з 1067 респондентами з усіх регіонів, які контролює уряд України.
- 57% українців, які виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення РФ, хотіли б отримати громадянство інших країн.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.