4 лютого у світі відзначають Міжнародний день боротьби з раком

Джерело: Букви

4 лютого щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з раком, щоб привернути увагу до важливості боротьби з онкологічними захворюваннями по всьому світу. Мета цього дня — підвищити обізнаність щодо профілактики, діагностики та лікування ракових захворювань та підтримати зусилля, спрямовані на подолання цих хвороб.

Цей день об’єднує медичних фахівців, дослідників, громадські організації та громадян для спільної роботи над зменшенням впливу раку на суспільство. Це також важливий час для нагадування про значення здорового способу життя, ранньої діагностики та регулярних медичних обстежень для запобігання та вчасного виявлення ракових захворювань.

Зазвичай до цього дня організують заходи, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, навчання фахівців у галузі охорони здоров’я та збір коштів для підтримки досліджень та програм, спрямованих на боротьбу з цією серйозною хворобою.

Міжнародний день раку також є часом для вшанування тих, хто пережив або бореться з раком, та закликом об’єднати зусилля у глобальній боротьбі з цим захворюванням.

У Міністерстві охорони здоров’я України вказали, що, згідно з останніми прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), якщо тенденція збільшення захворюваності буде продовжуватися, то до 2030 року кількість нових випадків раку зросте на 77%, досягнувши 35 мільйонів.

Відомство нагадало, що ключовими факторами, на які людина може впливати, є профілактика та раннє виявлення онкозахворювань. У 40% випадків раку можна уникнути за допомогою простих щоденних заходів.

Наприклад, уникнення куріння, управління вагою, обмеження вживання алкоголю, активний спосіб життя та врахування в раціоні рослинної їжі є ефективними способами зниження ризиків захворювання. Здоровий спосіб життя робить значний внесок у зменшення можливості захворювання.

Крім того, велике значення має рання діагностика хвороби. У більшості випадків виявлення захворювання на ранніх стадіях істотно підвищує шанси на успішне подолання. Тому, спостерігаючи за тривожними симптомами, важливо не відкладати візит до лікаря. Запишіться на обстеження — це дозволить вчасно розпочати боротьбу з раком та підвищить шанси на успішне лікування.

  • 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями та Міжнародний день людського братерства. За церковним календарем вшановують пам’ять преподобного Миколи Студеного.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.