5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера

Джерело: Букви

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Особливого значення український волонтерський рух набув після початку збройної агресії Росії у 2014 році. З того часу волонтери активно надають допомогу тим, хто залишається в небезпечних зонах, а також внутрішньо переміщеним особам.

Фото: Володимир Зеленський

Важливим напрямом діяльності українських волонтерів стала постійна підтримка українських захисників у забезпеченні сучасним обладнанням, транспортом та технічними засобами тощо. Мільйони людей, як в Україні, так і за її межами, долучилися до волонтерської діяльності.

Привітання волонтерам

Глава МВС Ігор Клименко подякував волонтерам за “добрі справи на благо України та наближення Перемоги!”.

“Сьогодні маємо ще одну нагоду сказати “дякую” нашим волонтерам, які завжди небайдужі до чужої біди”,  написав він.

Фото: Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський написав у своєму Telegram: символічно, що День волонтера відзначають напередодні Дня Збройних Сил України.

“Бо українські волонтери – це фактично ще один рід наших військ, іще одна наша сила. Наша гвардія небайдужих. Наша армія активних українців. Дякую вам! Слава нашим волонтерам! Слава всім, хто наближає перемогу!” – наголосив президент.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначив, що волонтери стали справжніми побратимами і посестрами, які є найближчим союзником у боротьбі проти російських окупантів. Їхня допомога важлива для кожної бригади, для кожного підрозділу та для кожного солдата.

“Від імені Збройних Сил України дякую вам за вашу відвагу і самопожертву. Дякую за тисячі автомобілів і десятки тисяч дронів, тепловізори та медикаменти. За кілометри маскувальних сіток та окопні свічки, біля яких український солдат сьогодні гріє руки в холодному фронтовому окопі. І за щирі дитячі малюнки, які зігрівають душу в бліндажі”, – підкреслив Головнокомандувач

Фото: Володимир Зеленський

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський у Telegram наголосив, що Україна вже десятий рік поспіль веде “важку кровопролитну війну з підступним та сильним ворогом”. Він наголосив, що волонтери відіграють одну з ключових ролей у забезпеченні боротьби нашого народу за свободу та незалежність.

“Вдячні вам за вашу відданість та відвагу, ви заслужено стали однією з головних опор Збройних сил України. Ви – наш міцний тил. У всіх наших перемогах є значна частина вашої важкої праці. Не існує відрізків фронту, де б не працювали волонтери. Щодня ви допомагаєте нашим захисникам усім необхідним. Тисячі автомобілів, амуніція, медикаменти, безпілотники та багато іншого, щоденно потрапляє на фронт від наших волонтерів”, – зазначив він.

Сирський побажав волонтерам найміцнішого здоров’я та витримки. Командувач зауважив, що допомога волонтерів Збройним Силам України важлива як ніколи та від “єдності напряму залежить перемога на фронті”.

Фото: Володимир Зеленський

Глава “Європейської Солідарності” Петро Порошенко нагадав, що сила українців – в єдності. За його словами, під час Революції Гідності на Майдані “народився український волонтерський рух”.

“І важко усвідомлювати, що було б з Україною у 2014 році, якби не волонтери, які з нуля взували та одягали розкрадену Януковичем українську армію. Хтось із них і сам пішов до армії чи добровольцем, а хтось продовжив забезпечувати військових усім найнеобхіднішим, – написав Порошенко. – Низький уклін українським волонтерам, які забезпечили єдність фронту і тилу. Які допомагають стати на ноги вимушеним переселенцям та пораненим військовим. Цю силу не здолати нікому”.

Фото: Петро Порошенко

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв підкреслив, що “в Україні це свято має особливе значення, адже українці мають давню традицію безкорисливо допомагати одне одному”.

“Дорогі друзі – волонтери! Ваша самовідданість та віра в Збройні Сили зберегли багато життів, зігріли та підтримали сотні тисяч воїнів, підняли бойовий дух та настрій кожного військовослужбовця. Автомобілі, маскувальні сітки, прилади нічного бачення, ліки та смаколики – це лише невеликий перелік того, що ви виготовляєте, збираєте та відправляєте у війська, наближаючи нашу спільну перемогу”, – написав командувач.

Наєв подякував волонтерам “за кожен день невтомної праці, за те, що не лише підтримуєте Збройні Сили, але й об’єднуєте всю Україну”.

Фото: Володимир Зеленський

Голова політичної партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко зауважила, що офіційно в Україні – кілька тисяч волонтерів, але фактично два роки до цього руху долучається вся нація.

“Пенсіонери плетуть маскувальні сітки, діти роблять окопні свічки у школах, студенти збирають на безпілотники. Волонтерить бізнес, волонтерять айтішники, музиканти, письменники, актори. Колись ми ще вивчимо й осягнемо цей неймовірний, унікальний досвід, і здивуємося самі собі. Ми робимо велику і святу справу!” – підкреслила вона, подякувавши волонтерам за роботу.

Фото: Володимир Зеленський

Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук у Telegram додав, що 5 грудня – це час особливо подякувати усім, хто допомагає наближати перемогу.

“Волонтерська допомога надходить і до Повітряних Сил. Це ті важливі речі – обладнання, амуніція, автотранспорт, які допомагають захисникам неба на бойових позиціях, на полі бою та у небі значно краще й ефективніше виконувати бойові завдання. Я дякую усім небайдужим, хто вірить в ЗСУ та допомагає війську. Неважливо, як і скільки – головне єдність та віра в Українського Воїна, віра в Українське Майбутнє!” – резюмував він.

Фото: Володимир Зеленський

Фото: Володимир Зеленський

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів у Тирані з албанським колегою Іглі Хасані повідомив, що найближчим часом Албанія планує відкрити посольство в Києві.