50 млрд євро: в Європарламенті погодили створення Українського фонду

Джерело: Європарламент

17 жовтня під час засідання у Страсбурзі депутати Європейського парламенту погодили у першому читанні пропозиції комісій щодо створення Українського фонду. Євродепутати проголосували за пропозицію щодо виділення 50 мільярдів євро на відновлення.

Нею пропонується скерувати кошти на відновлення, реконструкцію та модернізацію України протягом 2024-2027 років.

За це проголосували 512 депутатів ЄП, 45 виступили “проти” та ще 63 – “утрималися”.

“Депутати Європарламенту закликають посилити демократичну підзвітність у рамках механізму та закликають Україну зберегти багатопартійний характер свого демократичного державного устрою та узгодити вимоги членства в ЄС”, – зазначено у повідомленні.

В ЄС депутати наполягали на перегляді бюджету, бо Україні ще не передбачено допомоги після кінця 2023 року. В Європарламенті закликали підтримати пакет, який буде інтегровано до річного бюджету на 2024 рік. Переговори щодо нього узгодять у листопаді.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.