6 грудня відзначають День Збройних сил України
Джерело: Букви
Щорічно 6 грудня українці вшановують Збройні сили України.
Збройні сили України – це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладені завдання з оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
День Збройних сил України запроваджено у 1993 році відповідною постановою Верховної Ради України. Дата обрана на честь дня ухвалення закону України “Про Збройні сили України” 6 грудня 1991 року.
Подія збігається з початком Першого зимового походу армії Української Народної Республіки та Днем Святого Миколая.
До початку повномасштабної російсько-української війни у День ЗСУ проводили урочисту церемонію з покладанням квітів до могили Невідомого солдата, проводили святкові збори, церемонії, концерти, вручення державних нагород.
Зокрема з 2009 року у День Збройних сил України присуджують Премію ім. Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в декількох номінаціях.
Особливим День ЗСУ став з 2014 року, коли почалась російсько-українська війна і захисники України стали на захист держави.
Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України є Президент України. Він, згідно зі статтею 106 Конституції України, призначає на посади і звільняє з посад вище командування Збройних Сил України, інших військових формувань; здійснює керівництво у сферах національної безпеки та оборони держави.
Безпосереднє військове керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України.
Збройні сили України складаються з керівного органу – Генштабу та трьох видів збройних сил – сухопутні, повітряні, морські, а ще окремих родів військ, які не входять до згаданих видів збройних сил та допоміжних підрозділів:
- сухопутні війська
- повітряні сили
- військово-морські сили
- десантно-штурмові війська
- сили спеціальних операцій
- сили територіальної оборони
- сили безпілотних систем Збройних сил України
Окремі роди сил в ЗСУ: Сили спецоперацій, Сили територіальної оборони, Медичні сили, Сили підтримки, Сили логістики.
Станом на 2024 рік кількість військовослужбовців у ЗСУ орієнтовно дорівнює 800 000 осіб. У резерві перебуває 1 000 000 осіб. У ЗСУ служить майже 68 000 жінок, з яких близько 5000 перебувають у зоні активних бойових дій.
За оцінками Global Firepower, Збройні сили України посідають 18 місце у рейтингу найпотужніших армій світу.
Офіційне гасло ЗСУ – “За Україну, за її волю”. Саме ці слова вишиті на бойових прапорах української армії. Слова взяті з поезії Миколи Вороного, яку він написав у 1917 році.
- 1 жовтня в Україні вшановують захисників та захисниць Української держави. День відзначають в одне з найшанованіших християнських свят – Покрова Пресвятої Богородиці.
Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог повідомив, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп готовий посилити санкції проти РФ, аби покласти край російсько-українській війні.
У Генеральному штабі підтвердили, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 6 лютого. Загалом від початку доби відбулося 66 бойових зіткнень.
У ніч на 6 лютого українські воїни успішно атакували ворожий аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.