6 серпня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми). Саме цього дня 1945 року США вперше в історії продемонстрували людству нищівну ядерну зброю, скинувши бомби на місто Хіросіма в Японії. Це призвело до миттєвої загибелі 80 тисяч осіб, ще 12 тисяч безвісти зникло. Упродовж багатьох років продовжувалися смерті постраждалих японців: від важких хвороб та опромінення. Понині наслідки впливають на навколишнє середовище. Рівно через 10 років після трагедії на Першій міжнародній конференції було вирішено створити день пам’яті цієї страшної трагедії.
Міжнародний день прощення. Свято було започатковане Робертом В. Платом в Каліфорнії, щоб пробудити в людях могутню силу прощення, яка здатна навіть зцілювати душевні рани. Існує гіпотеза, згідно з якою, тяжкі образи можуть стати причиною розвитку онкології. Свято було створене для тих, хто бажає нести в своїй душі мир та спокій.
Міжнародний день “Лікарі світу за мир”. Цього дня медики з різних куточків Землі об’єднуються в закликах проти збройних конфліктів, воєн, пролиття крові. Головна мета події полягає в тому, щоб привернути увагу політиків до проявів милосердя. День був створений за ініціативи організації Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі, члени якої щодня рятують життя людей по всьому світі. Зазвичай цей день починається хвилиною мовчання для вшанування тих, хто загинув внаслідок військових дій.
День Повітряних Сил Збройних Сил України. Професійне свято щорічно припадає на першу неділю серпня. Було започатковане 2007 року президентом України після скасування дня Військ Протиповітряної оборони. Цей рід військ на території сучасної України з’явився ще 1917 року, а перші навчальні заклади в Харкові, Полтаві, Чугуєві, Києві, Чернігові та Луганську почали відкриватися вже від 1930 року.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Аргентина – День дитини
- Барбадос – День незалежності
- Болівія – День незалежності
- ОАЕ – Прихід до влади правителя емірату Абу-Дабі шейха Заєда аль Нахайяна, президента країни
- Ямайка – День незалежності
- Японія – Хіросімська меморіальна церемонія миру
Цього дня у світі:
- 1181 — Китайські і японські астрономи фіксують спалах наднової зірки.
- 1497 — до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнені, що це Китай.
- 1588 — непереможна Армада кинула якір перед містом Кале. Початок історичної битви з англійським флотом, що обернеться великою катастрофою для іспанського короля Філіпа II, який втратить за 2 місяці 80 суден та 16 000 людей.
- 1806 — Священна Римська імперія після відмови імператора Франца II від німецької корони припинила своє існування.
- 1807 — Російська імперія, Королівство Пруссія і Французька імперія підписали Тільзитський мир — були визнані завоювання Наполеона в Центральній Європі.
- 1807 — у Петербурзі видано правлячий указ про відкриття друкарень при губернських правліннях (у Києві, Житомирі, Кам’янець-Подільському, Харкові, Полтаві, Чернігові, Катеринославі, Херсоні та Сімферополі).
- 1807 — з Кронштадта під командуванням В. Головніна вирушив у навколосвітнє плавання шлюп “Діана” з метою гідрографічних описів і географічних відкриттів.
- 1889 — у Лондоні відкритий готель «Савой», перший у світі готель з ванною в кожному номері.
- 1890 — вбивця Вільям Кеммлер став першою людиною, страченою на електричному стільці
- 1914 — Австро-Угорська імперія оголосила війну Російській імперії, а Королівство Сербія оголосила війну Німецькій імперії.
- 1914 — у Львові створено легіон Українських січових стрільців, який став першим українським національним бойовим підрозділом після битви під Полтавою в червні 1709 р.
- 1926 — 19-річна Гертруда Едерле стала першою жінкою, що перепливла Ла-Манш.
- 1932 — відкрився перший Венеційський кінофестиваль.
- 1940 — Естонію, що після Пакту Молотова — Ріббентропа ввійшла в «зону інтересів Радянського Союзу», окуповано й анексовано СРСР
- 1940 — у СРСР арештований президент Ленінської академії сільгоспнаук відомий генетик Микола Вавилов.
- 1945 — американський бомбардувальник “Енола Ґей” скинув ядерну бомбу на японське місто Хіросіма, спричинивши загибель 90—140 тисяч осіб.
- 1963 — вигравши в півфіналі в алмаатинського “Кайрата” з рахунком 2:1, донецький “Шахтар” утретє поспіль вийшов у фінал Кубка СРСР, встановивши рекорд для радянських клубів — 15 кубкових перемог поспіль.
- 1995 — хорватська влада оголосила про ліквідацію Республіки Сербська Країна.
- 1997 — літак авіакомпанії Boeing 747 південнокорейських авіаліній зазнав катастрофи над островом Гуам, у Тихому океані, загинуло 226 людей.
- 2016 — початок “стрілянини на півночі Криму” — в ніч на 7 серпня на окупованій Росією території Криму збройна сутичка між російськими військовиками. Або провокаційна “спецоперація”, видана пізніше російською спец-пропагандою як “напад українського диверсійного загону”.
Яке сьогодні церковне свято:
6 серпня в церковному календарі – день пам’яті мучеників благовірних князів Бориса і Гліба. У святому хрещені вони отримали імена Роман та Давид. Князі були молодшими синами святого рівноапостольного князя Володимира. Хоча народилися задовго до Хрещення Русі, але їх виховували у християнському благочесті ще з малечку.
Під час братської міжусобиці вони були вбиті своїм старшим братом Святополком. Розгорілася вона після смерті Володимира 1015 року. Спочатку Святополк наказав вбити Бориса. Це сталося 24 липня 1015 року (за старим стилем) на березі річки Альти. Потім помер також і Гліб.
Прикмети:
- Чайки часто сідають на воду до дощу
- Зранку дощ — день буде погожий та ясний
- Дме південний вітер до негоди
- До полудня роса — чекайте на грозу
Традиції:
- У цей період зазвичай ідуть жнива, але 6 серпня було не прийнято виходити на поле, щоб показати свою повагу святим.
- Це сприятливий час для того, щоб збирати ягоди в лісі. Існувало повір’я, якщо з ягід зробити кремоподібну суміш і нанести на обличчя, а потім змити, то хлопці не зможуть відвести погляд від краси.
Іменини сьогодні святкують:
Гліб, Давид, Анатолій, Христина.
- Букви також повідомляли про свята, іменини, традиції та прикмети 5 серпня.
15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
Соцмережа TikTok готується до можливого відключення свого додатка для користувачів у США в неділю, 18 січня, через ризик набуття чинності федеральної заборони. Це станеться, якщо Верховний суд не ухвалить рішення, яке б зупинило запровадження обмежень.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що станом на 9:00, застосування графіків аварійних відключень у всіх вказаних регіонах було скасоване.
У Повітряних силах повідомили деталі ракетно-дронової атаки Росії по Україні 15 січня.