Росіяни фактично знищили ландшафтний парк «Кінбурнська коса» та заповідник «Асканія-Нова»

Джерело: речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону “Єдині Новини”.

Російські війська фактично зруйнували унікальні природні території півдня України – регіональний парк “Кінбурнська коса” на Миколаївщині та біосферний заповідник “Асканія-Нова” на Херсонщині.

Про це повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук. За його словами, екологи неодноразово зверталися до військових, аби привернути увагу до екологічних наслідків війни.

“Кінбурнська коса фактично знищена окупантами. Те саме можна сказати про “Асканію-Нову”. І це лише частина того, про що ми достеменно знаємо”, – зазначив Плетенчук.

Він наголосив, що невідомо, чи зможуть ці заповідники відновитися після російської окупації.

Зокрема, у зв’язку з бойовими діями навколо тимчасово окупованого Криму вплинули на екосистему Чорного моря. За оцінками екологів, через війну вже загинули тисячі дельфінів.

Плетенчук розповів, що до ВМС зверталися одеські екологи через плями мазуту, які дійшли до узбережжя.

“Море у нас спільне, тому проблема стосується всіх. Ми ще довго боротимемось із наслідками екологічної катастрофи, так само як і з мінуванням”, – підсумував речник.

Для довідки:

Кінбурнська коса – це природний (ландшафтний) парк площею понад 400 гектарів, відомий різноманіттям птахів і червонокнижних тварин. З 2022 року територія залишається під російською окупацією.

“Асканія-Нова” – один із найстаріших біосферних заповідників світу, що охоплює понад 33 тисячі гектарів степу. З 2022 року заповідник перебуває під контролем російських окупантів, його фактичний стан наразі невідомий.

  • Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський розповів, що російські окупанти продовжують викрадати тварин з”Асканії-Нової” і вивозити їх до Росії та окупованого Криму.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.