60% українців вважають, що справи в Україні розвиваються в правильному напрямку -опитування
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував результати опитування, згідно з якими, 60% опитаних українців вважають, що справи в країні розвиваються в правильному напрямку, порівняно з 68% в травні 2022 року.
Водночас частка тих, хто вважає, що справи йдуть у неправильному напрямку, зросла з 16% у травні 2022-го до 29% в жовтні 2023-го.
Приблизно однакова частка населення (58-61%), незалежно від регіону, вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку. Також у всіх регіонах 27-31% вважають, що справи розвиваються в неправильному напрямку.
Водночас в період з травня 2022 року до жовтня 2023 року найбільшу довіру серед інституцій зберігають Збройні сили України та волонтери.
Відомо, що зараз 94% українців довіряють ЗСУ (у травні 2022 року – 98%), а 87% довіряють волонтерам (у травні 2022 року – 87%).
Проте, за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року, згідно з результатами опитування, знизилась довіра до інституцій центральної влади: з 91% до 76% тих, хто довіряє президенту, з 74% до 39% – Уряду, з 58% до 21% – парламенту.
Зазначають, що довіра до місцевої влади не змінилася: 50% довіряють, а 46% ні.
Також за цей період знизилась довіра до телемарафону “Єдині новини”: з 69% до 48%.
- За результатами опитування, 44% українців дізнаються інформацію про актуальні новини із телеграм-каналів.
- Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня − 13 жовтня, станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни і зараз вони не на часі.
- 60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією