60% українців вважають, що справи в Україні розвиваються в правильному напрямку -опитування
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував результати опитування, згідно з якими, 60% опитаних українців вважають, що справи в країні розвиваються в правильному напрямку, порівняно з 68% в травні 2022 року.
Водночас частка тих, хто вважає, що справи йдуть у неправильному напрямку, зросла з 16% у травні 2022-го до 29% в жовтні 2023-го.

Фото: КМІС
Приблизно однакова частка населення (58-61%), незалежно від регіону, вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку. Також у всіх регіонах 27-31% вважають, що справи розвиваються в неправильному напрямку.
Водночас в період з травня 2022 року до жовтня 2023 року найбільшу довіру серед інституцій зберігають Збройні сили України та волонтери.

Фото: КМІС
Відомо, що зараз 94% українців довіряють ЗСУ (у травні 2022 року – 98%), а 87% довіряють волонтерам (у травні 2022 року – 87%).
Проте, за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року, згідно з результатами опитування, знизилась довіра до інституцій центральної влади: з 91% до 76% тих, хто довіряє президенту, з 74% до 39% – Уряду, з 58% до 21% – парламенту.
Зазначають, що довіра до місцевої влади не змінилася: 50% довіряють, а 46% ні.
Також за цей період знизилась довіра до телемарафону “Єдині новини”: з 69% до 48%.
- За результатами опитування, 44% українців дізнаються інформацію про актуальні новини із телеграм-каналів.
- Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня − 13 жовтня, станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни і зараз вони не на часі.
- 60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.
22 квітня посла Китаю в Україні Ма Шенкуня запросили до Міністерства закордонних справ, аби передати докази участі громадян КНР у війні РФ проти України.
Росія відмовилася виконати вимоги президента Дональда Трампа щодо припинення війни проти України. Намагаючись затягнути переговори, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що встановлення “жорстких дедлайнів” — це “марна справа”.
Військовослужбовець, боєць 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ, український комік Віктор Розовий встав з крісла колісного і зробив перші кроки після осколкового поранення голови на фронті.