70 штук за два роки: у Кривому Розі незрячий чоловік плете основи для маскувальних сіток

Скриншот: YouTube/”Суспільне Дніпро”

Джерело: “Суспільне Дніпро”

87-річний житель Кривого Рогу Микола Кольчиба плете основи для маскувальних сіток для українських військових – попри те, що він незрячий.

За місяць чоловік виготовляє до п’яти сіток. А за два роки вже виготовив більш ніж 70 штук.

Житель Кривого Рогу розповів, що втратив зір у 20 років, коли зазнав хімічних опіків під час військової служби. Тоді він долучився до товариства незрячих – саме там його й навчили орієнтуватися на дотик, зокрема й плести.

За його словами, коли розпочалось повномасштабне вторгнення РФ в Україну, він почав волонтерити. Відтак, за два роки волонтерства йому вдалося виготовити понад 70 сіток.

“Як почалось вторгнення, нитки в мене були, думаю, чим я можу допомогти. Це я за місяць 4, коли 5 штук зв’яжу і дзвоню в штаб – приїздять, забирають. Час вільний є, та й в’яжу, а буває вночі не сплю, тихенько, робота безшумна, діти сплять, а я на кухні сяду та в’яжу”, – розповідає Микола.

За його словами, готові основи він передає місцевій громадській організації. Надалі волонтери обв’язують їх потрібною тканиною та передають українським захисникам.

Микола планує й надалі займатися виготовленням основ для маскувальних сіток, аж до здобуття Україною перемоги над агресором.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.