70% українців не емігруватимуть з країни після повного відкриття кордонів – опитування
Джерело: опитування фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова
Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.
На запитання “У разі відкриття кордону для всіх категорій населення, чи хотіли б Ви виїхати в іншу країну для постійного проживання?” респонденти відповіли:
- Ні – 70%
- Так – 20,7%
- Важко відповісти – 9,3%
Більшість серед тих, хто хоче емігрувати – чоловіки. Ствердно на це питання відповіло 25% з них. Натомість серед жінок змінити країну проживання готові 17% опитаних.
Найбільше бажання виїхати – 33% – зафіксовано у віковій категорії 18-29 років. Водночас чим старша вікова група, тим менша частка респондентів, готових до еміграції.
Так, серед опитаних віком 30-39 років виїхати готові 27%, серед тих, кому 40-49 років – 23%, у категорії 50-59 років – 16%, і серед тих, хто старше 60 років – 9%.
Якщо брати до уваги опитуваних за місцем проживання, то найбільше тих, хто готовий виїхати – українці, які до 24 лютого 2022 року мешкали у східних областях – 26,5%.
Серед мешканців заходу виїхати готові 23%, серед мешканців центральних та південних областей 19% та 12% відповідно.
Серед респондентів, які готові емігрувати, основними мотиваціями для виїзду є:
- відсутність можливостей для розвитку – 30,5%
- загроза життю внаслідок ведення бойових дій – 29%
- недостатня соціальна підтримка з боку держави – 29%
- бажання возз’єднатися з рідними – 26%
- бажання вивезти рідних, що залежать від респондента – 23%
- неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента – 21%
Опитування проводили з 29 листопада по 14 грудня 2024 року методом face-to-face. Загалом опитано 1518 респондентів віком від 18 років. Опитування проводили у всіх областях, окрім тих, які тимчасово окуповані. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
- Соціологічне опитування Центру Разумкова показало, що понад 90% українців пишаються громадянством України.
Регулятори ЄС ініціювали розслідування щодо хвилі відео в TikTok під хештегом #SkinnyTok, які просувають надмірну худорлявість. Вони мають намір оцінити, чи достатньо платформа робить для захисту дітей в інтернеті.
Інтернет-магазин @ielectronics вирішив нагадати українцям про традицію сексистської реклами: якщо дівчина забажала айфон — вона має підготуватися. Таку “креативну” ідею продавці втілили в одному з останніх відеороликів на своїй сторінці в Instagram.
Влада Франції офіційно звинуватила військову розвідку Російської Федерації у причетності до серії кібератак, які тривали протягом десятиліття. Мова про діяльність хакерського угруповання APT28 (відомого як Fancy Bear), котре пов’язують з атаками на урядові ресурси в Європі та США.
У ніч на 30 січня бойовий гелікоптер Black Hawk зіткнувся з літаком American Airlines неподалік від Вашингтона зокрема й через те, що його пілотеса не виконала вказівку другого пілота змінити курс.
Білий дім засудив рішення компанії Amazon відображати вартість впроваджених президентом США Дональдом Трампом мит у цінниках товарів, назвавши його “ворожим актом”.