70% українців не емігруватимуть з країни після повного відкриття кордонів – опитування
Джерело: опитування фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова
Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.
На запитання “У разі відкриття кордону для всіх категорій населення, чи хотіли б Ви виїхати в іншу країну для постійного проживання?” респонденти відповіли:
- Ні – 70%
- Так – 20,7%
- Важко відповісти – 9,3%
Більшість серед тих, хто хоче емігрувати – чоловіки. Ствердно на це питання відповіло 25% з них. Натомість серед жінок змінити країну проживання готові 17% опитаних.
Найбільше бажання виїхати – 33% – зафіксовано у віковій категорії 18-29 років. Водночас чим старша вікова група, тим менша частка респондентів, готових до еміграції.
Так, серед опитаних віком 30-39 років виїхати готові 27%, серед тих, кому 40-49 років – 23%, у категорії 50-59 років – 16%, і серед тих, хто старше 60 років – 9%.
Якщо брати до уваги опитуваних за місцем проживання, то найбільше тих, хто готовий виїхати – українці, які до 24 лютого 2022 року мешкали у східних областях – 26,5%.
Серед мешканців заходу виїхати готові 23%, серед мешканців центральних та південних областей 19% та 12% відповідно.
Серед респондентів, які готові емігрувати, основними мотиваціями для виїзду є:
- відсутність можливостей для розвитку – 30,5%
- загроза життю внаслідок ведення бойових дій – 29%
- недостатня соціальна підтримка з боку держави – 29%
- бажання возз’єднатися з рідними – 26%
- бажання вивезти рідних, що залежать від респондента – 23%
- неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента – 21%
Опитування проводили з 29 листопада по 14 грудня 2024 року методом face-to-face. Загалом опитано 1518 респондентів віком від 18 років. Опитування проводили у всіх областях, окрім тих, які тимчасово окуповані. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
- Соціологічне опитування Центру Разумкова показало, що понад 90% українців пишаються громадянством України.
На залишеній російськими окупантами міні у Чорнобильській зоні підірвалася ще одна Червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.
Міністр економіки Франції Ерік Ломбар поінформував, що Париж погодив 717 мільйонів євро на розвиток одного з головних конкурентів американської системи Starlink оператора супутникового зв’язку Eutelsat.
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів оголосило конкурс з відбору організатора відкритих торгів для продажу арештованого морського судна USKO MFU.
В Україні засудили трьох учасників міжнародного злочинного угруповання “Ндрангета”, котрі організували канал контрабанди кокаїну з Південної Америки до ЄС через територію України.
Численні прихильники готовності до катастроф зазвичай асоціюються з консерваторами. Втім, нині у США формується нова хвиля людей лівих політичних поглядів, котрі готуються до глобальних катастроф – від змін клімату до колапсу державних інституцій. На відміну від традиційного образу – озброєного одинака у бункері з консервами – ці послідовники орієнтовані на солідарність, взаємодопомогу й колективне виживання.