70% українців не емігруватимуть з країни після повного відкриття кордонів – опитування

Джерело: опитування фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова

Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.

На запитання “У разі відкриття кордону для всіх категорій населення, чи хотіли б Ви виїхати в іншу країну для постійного проживання?” респонденти відповіли:

  • Ні – 70%
  • Так – 20,7%
  • Важко відповісти – 9,3%

Більшість серед тих, хто хоче емігрувати – чоловіки. Ствердно на це питання відповіло 25% з них. Натомість серед жінок змінити країну проживання готові 17% опитаних.

Найбільше бажання виїхати – 33% – зафіксовано у віковій категорії 18-29 років. Водночас чим старша вікова група, тим менша частка респондентів, готових до еміграції.

Так, серед опитаних віком 30-39 років виїхати готові 27%, серед тих, кому 40-49 років – 23%, у категорії 50-59 років – 16%, і серед тих, хто старше 60 років – 9%.

Якщо брати до уваги опитуваних за місцем проживання, то найбільше тих, хто готовий виїхати – українці, які до 24 лютого 2022 року мешкали у східних областях – 26,5%.

Серед мешканців заходу виїхати готові 23%, серед мешканців центральних та південних областей 19% та 12% відповідно.

Серед респондентів, які готові емігрувати, основними мотиваціями для виїзду є:

  • відсутність можливостей для розвитку – 30,5%
  • загроза життю внаслідок ведення бойових дій – 29%
  • недостатня соціальна підтримка з боку держави – 29%
  • бажання возз’єднатися з рідними – 26%
  • бажання вивезти рідних, що залежать від респондента – 23%
  • неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента – 21%

Опитування проводили з 29 листопада по 14 грудня 2024 року методом face-to-face. Загалом опитано 1518 респондентів віком від 18 років. Опитування проводили у всіх областях, окрім тих, які тимчасово окуповані. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.