8 серпня відзначають Всесвітній день котів: цікаві факти про пухнастих улюбленців

Джерело: Букви

8 серпня святкують Міжнародний день кішок, який започаткував Фонд захисту тварин Америки. Але це не єдиний день, коли людство вшановує котів: 17 лютого — День кота в Європі, в Японії – 22 лютого, а в США – 29 жовтня.

Наприклад, в Європі цей день започаткувала італійська журналістка на згадку про чорних кішок, які постраждали під час інквізиції.

День кота є гарною нагодою продемонструвати любов до найпопулярніших домашніх тварин у світі. Коти роблять життя яскравішим, приносять радість і змушують посміхатися своїми пустощами. Пухнастий улюбленець буде радий, якщо ви подаруєте йому ласощі або нову іграшку, хоча він і не знає про свято.

Фото: Кіт Степан

Цікаві факти про котів

  • Коти часто не п’ють воду з миски, яка стоїть поруч із їжею, через інстинктивні причини. У природі вода поблизу їжі може бути потенційно небезпечною для здоров’я, бо може бути забруднена залишками їжі. У домашніх котів цей інстинкт зберігається, тому краще спробувати розмістити миску з водою далі від миски з їжею або навіть поставити декілька мисок з водою в різних місцях квартири.
  • Алергію на котів викликає не їхня шерсть безпосередньо, а протеїн Fel D1. Цей білок присутній в слині, сечі і на шкірі котів, а коли вони вмиваються, то Fel D1 потрапляє на шерсть. Шерсть і частинки шкіри кота потрапляють у повітря, а вже тоді протеїн Fel D1 може викликати алергічні реакції.
  • У мережі популярні відео, де деякі коти, побачивши за собою огірок, лякаються і тікають. Проте вони можуть боятися не огірків, а несподіваної і раптової їх появи. Якщо позаду кота або поруч покласти огірок, то кіт може сприйняти його як потенційну загрозу, наприклад, змію. Утім, не треба навмисно лякати тварину, оскільки це може викликати стрес та негативно вплинути на її поведінку і здоров’я.
  • У котів є свій унікальний відбиток носика, подібно до відбитків пальців у людей. Кожен носик кота має неповторний малюнок борозенок і тріщин.
  • Повністю чорних кішок зустрічають менше, бо у середньовічній Європі цих тварин масово знищували. На сьогодні багато чорних котів мають принаймні одну білу пляму. Лише бомбейська порода кішок є повністю чорною.
  • Самці рудого кольору зустрічаються частіше, ніж руді самки. Причиною цього є рецесивний ген, який знаходиться на X-хромосомі. Аби кішка була рудою, вона повинна мати два рудих гени (по одному від кожного батька), тоді як для самців достатнього одного гена.
  • В Японії є два острови – Аошима та Таширо Дзима, більш відомі як “Острів котів”, оскільки чотирилапих улюбленців там більше, ніж людей.
  • Коти насправді не бачать абсолютно в темряві, як це припускалося, але відмінно бачать в умовах слабкого освітлення. Завдяки великій кількості стрижнів у сітківці ока вони можуть бачити в умовах низького освітлення. Нічний зір їм покращує спеціальна структура, звана тапетумом, яка відбиває світло.
  • Молочні продукти можуть нашкодити коту. Більшість дорослих котів мають знижений рівень лактази – ферменту, який розщеплює лактозу (молочний цукор). Тому молочні продукти з лактозою можуть призвести до діареї або газів. Також молочні продукти містять калорії і жири, які можуть призвести до ожиріння у котів. Краще балувати кота “молочкою”, яка не містить лактози, або давати лише в дуже невеликих кількостях.
  • Котів можна навчати виконувати команди, але це важче, ніж тренувати собак. Коти менш схильні до виконання команд заради похвали чи наказу, тому навчання буде ефективнішим, якщо воно ґрунтується на їхніх інтересах і бажаннях. У котів часто короткий час концентрації, тому навчання має бути коротким, але частим. Утім, коти все одно відрізняються незалежністю і можуть виконувати команди або навпаки на власний розсуд.

Не варто забувати про здоров’я котів

Улюблені пухнасті не можуть підійти до людини і сказати, що в них щось болить, а нерідко вони приховують проблеми зі здоров’ям. Кіт може стати роздратованим, менше їсти і пити, стати менш рухливим, ховатися від усіх тощо.

Рекомендується проводити щорічні профілактичні огляди у ветеринара. Тоді можна виявити і запобігти багатьом захворюванням, а також перевірити загальний стан здоров’я кота. Навіть домашнім котам рекомендують проводити необхідні щеплення, оскільки люди все ж таки приносять з вулиці “свою атмосферу”. Не забувайте проводити перевірку стану зубів і ясен.

У дешевих кормах може міститися велика порція солі, що шкідливо для їхнього здоров’я. Якщо кіт, до того ж, п’є мало води, то у нього можуть з’явитися проблеми з нирками або інші. Ще дешеві корми можуть призвести до ожиріння.

Станом на 16:00 п’ятниці, 15 листопада, від початку доби на фронті вже відбулося 109 бойових зіткнень. Найбільше боїв зафіксовано на Курахівському і Покровському напрямках.  

Президент України Володимир Зеленський розповів про діалог з майбутнім президентом США Дональдом Трампом та зазначив, що в української сторони була можливість аргументовано викласти свою позицію щодо бачення миру.

Японський політик, лідер Консервативної партії, Наокі Хякута запропонував заборонити жінкам після 25 років виходити заміж, а після 30 – видаляти їм матку, якщо вони не мають дітей.

Міністра охорони здоров’я Хорватії Вілі Бероша арештували за підозрою в корупції. Прем’єр-міністр країни Андрей Пленкович звільнив його після цього.

У п’ятницю, 15 листопада, протестувальники почали штурмувати парламент підтримуваного Росією сепаратистського грузинського регіону Абхазії, а опозиційні політики вимагали відставки самопроголошеного президента через непопулярну інвестиційну угоду з РФ.