9 червня роковини смерті загибелі військового і активіста Романа Ратушного

Джерело: Букви

Рівно два роки тому, 9 червня 2022 року, на війні загинув розвідник 93 окремої механізованої бригади “Холодний яр” та глава громадської організації “Захистимо Протасів Яр” – Роман Ратушний.

З першого дня повномасштабного вторгнення ЗС РФ в Україну військовий брав участь у боях під Києвом. Роман Ратушний долучився до 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний яр”, ставши розвідником. Надалі він брав участь у звільненні Тростянця на Сумщині та воював під Ізюмом.

Роман Ратушний загинув 9 червня під час виконання бойового завдання на тимчасово окупованій території України.

З 15-річного віку він брав участь у Революції Гідності і з ранніх років був патріотом. Ще він очолював громадську організацію “Захистимо Протасів Яр”, аби завадити незаконній забудові.

Відомі цитати Романа Ратушного

“Просто запам’ятайте: чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям. Ця війна триває понад три сотні років. Коли ми її програємо, ми стаємо гарматним м’ясом для росіян. Коли ми її виграємо – отримуємо час на відпочинок до наступної фази цієї війни. Якщо ви приймете цей факт, вам не потрібні будуть рожеві окуляри від Арестовича чи ваших улюблених аналітиків, які точно знають, коли помре черговий російський цар чи коли у русні закінчаться ресурси”;

“Випалюйте в собі всю російську субкультуру. Випалюйте в собі всі спогади з дитинства, пов’язані з російським-радянським. Випалюйте в собі стосунки з родичами чи друзями по ту сторону, з усіма, хто є носієм російської субкультури. Інакше це все випалить вас”.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.