92 роки тому радянська влада ухвалила документи про блокаду голодуючої України

Джерело: Національний музей Голодомору-геноциду/Instagram

22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.

Як зазначили в Національному музеї Голодомору-геноциду, блокада Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) у 1932–1933 роках була складовою Голодомору.

22 січня 1933 року ухвалили директиву ЦК ВКП(б) і Раднаркому СРСР “Про попередження масових виїздів голодуючих селян за продуктами”.

Наступного дня, 23 січня, ухвалили постанову політбюро ЦК КП(б)У щодо недопущення масового виїзду “одноосібників” і колгоспників, заборони продажу залізничних квитків селянам. Ці документи мали ключове значення в розвитку подій Голодомору.

“Вони ввели суворі заходи, які обмежували переміщення селян і посилювали репресії. До жодного іншого адміністративного регіону СРСР чи республіки подібного рішення не було застосовано”, – зазначили в музеї.

Радянський уряд фактично заборонив селянам УСРР та Кубані (де переважало українське населення) залишати території, охоплені голодом. Це позбавляло їх шансу вижити.

Влада хотіла так не допустити поширення інформації про трагедію. Офіційно це пояснювали “боротьбою з куркульськими елементами”, які нібито “поширюють антирадянські чутки”.

Після ухвалення цих рішень залізничні станції, дороги та інші шляхи взяло під контроль ОГПУ(“Объединённое государственное политическое управление”, політична спецслужба при Раднаркомі СРСР), а людей, які намагалися виїхати без дозволу, арештовували.

Органи ОГПУ отримали необмежені повноваження для розшуку “дезертирів” та тих, хто шукав їжу в інших регіонах.

“Ці постанови є прямим доказом організованого характеру Голодомору. Вони підтверджують, що радянська влада свідомо ізолювала голодуючі регіони, забезпечувала контроль над населенням із використанням репресивних методів, а також ігнорувала гуманітарну катастрофу, поставивши ідеологічні цілі вище за життя мільйонів людей”, – наголосили в музеї Голодомору.

Президент США Дональд Трамп під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі попросив Саудівську Аравію знизити ціну на нафту, адже це, на його думку, пришвидшить кінець російсько-української війни.

Директор НАБУ Семен Кривонос запевняє, що всі кримінальні провадження щодо зловживань під час закупівлі дронів, розслідують належним чином. Раніше детектив, що займався розслідуванням, звільнився і заявив, що це через “безвідповідальність та непрофесійність” керівництва.

Ультраправий депутат Європарламенту від Данії Андерс Вістен прокоментував висловлювання новообраного президента США Дональда Трампа стосовно Гренландії.

У Малайзії восьмирічний хлопчик назавжди осліп через те, що з малечку харчувався лише курячими нагетсами, сосисками та печивом. Через дієту дитина страждала від серйозного дефіциту вітаміну, який зрештою призвів до пошкодження зорового нерва.

Суспільне Мовлення опублікувало пісні усіх фіналістів Національного відбору на “Євробачення-2025”, а також провело жеребкування, аби визначити порядок виступів.