Поруч з Національним музеєм Голодомору вшановували пам’ять закатованих радянсько-кремлівським режимом українців

Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів. У 2024 році День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 23 листопада.

Цей день є національною традицією, яка об’єднує країну у скорботі та пам’яті. Однією з важливих символічних традицій є запалення свічки пам’яті, яку українці ставлять на підвіконня своїх домівок о 16:00, після загальнонаціональної хвилини мовчання.

Центральним місцем вшанування пам’яті жертв Голодомору є Національний музей Голодомору-геноциду в Києві. Його меморіал у вигляді “свічки пам’яті” став символом згадки про мільйони загиблих. Щороку біля меморіалу збираються тисячі українців, приносячи колоски пшениці, хліб та свічки.

Музей не лише увічнює пам’ять про трагічні події, але й виконує освітню функцію, розповідаючи про масштаби трагедії, її причини та наслідки.

Сьогодні на екрані, розміщеному поруч з музеєм, висвітлювали розповіді очевидців Голодомору, де вони описувати жахіття цього злочину радянсько-кремлівського режиму.

Голодомор 1932–1933 років став однією з найтрагічніших сторінок в історії України. За різними оцінками, тоді загинули мільйони людей. Цей день — це не лише пам’ять про загиблих, але й нагадування про необхідність збереження історичної правди, щоб подібні трагедії більше не повторювалися.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.