У січні цього року в Україні зафіксовано 5 випадків захворювання на кір – МОЗ

Джерело: МОЗ України

У січні 2024 року, за попередніми даними, в Україні зафіксовано п’ять випадків захворювання на кір.

Зокрема, серед 5 випадків захворювання на кір – три зафіксовано в Одеській області та по одному – у Чернігівській та Волинській областях. Захворілі отримали необхідну медичну допомогу, обласні центри контролю та профілактики хвороб провели епідрозслідування кожного випадку, зокрема огляд контактних осіб, щоб запобігти поширенню інфекції.

Під час епідрозслідування останнього випадку на початку січня в Одесі фахівці встановили, що родина повернулась із Румунії, де оголошено національну епідемію кору, захворілі діти не були вакциновані.

У 2023 році в Україні на кір захворіло ушестеро більше осіб, ніж у 2022 році. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у 2022 році зафіксовано 11 випадків захворювання проти 65 – у 2023 році (у 15 областях та місті Києві). Летальних випадків не зареєстровано.

Наразі епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір в Україні залишається контрольованою, але через недостатнє охоплення населення щепленнями можливе виникнення епідемічних ускладнень.

За підсумками 2023 року, в Україні щепленнями проти кору, паротиту та краснухи (КПК) охоплено 92,4% однорічних дітей та 87,3% 6-річних. Для формування колективного імунітету рівень охоплення щепленнями, за рекомендаціями ВООЗ, має становити не менше ніж 95%. Тому медики рекомендують українцям звернутись до сімейного лікаря, щоб перевірити вакцинальний статус дітей та надолужити пропущені щеплення.

За Календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК – у 12 місяців та в 6 років. Наразі вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи наявна в усіх регіонах України (загалом залишок в регіонах станом на початок січня складав 221 435 доз).

Специфічного лікування проти кору не існує, тому вакцинація – єдиний спосіб захисту проти захворювання у світі.

Кір – одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції – діти, які не мають щеплень.

Період від інфікування до появи симптомів становить від 6 до 17 днів. Потім з’являються ознаки захворювання: висипи на шкірі, висока температура, нежить, сухий кашель, діарея. Серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.

Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках, тоді захворіло 115 283 українці, 41 особа (з яких 25 – діти) померла.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.