Цього року представників Росії та Ірану не запросили на Мюнхенську конференцію з безпеки
Джерело: Reuters
Глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив, що цього року російських та іранських урядовців не запросили на захід, оскільки вони не готові до змістовного діалогу.
Мюнхенська конференція з безпеки відбудеться 16-18 лютого в Німеччині.
Крістоф Гойсґен заявив, що сподівається, що на зустрічі обговорюватимуться війна Росії в Україні, конфлікт на Близькому Сході, а також інші конфлікти, яким приділяли менше уваги, але вони спричиняли серйозні гуманітарні кризи, такі, як 10-місячна війна в Судані, яка призвела до переміщення мільйонів людей.
Гойсґен сказав, що уряди Ірану та Росії не були запрошені, оскільки вони не виявили серйозного інтересу до переговорів. Проте, за його словами, були запрошені іранські та російські неурядові організації.
- Україна готова розглянути можливість запрошення представників РФ на другий глобальний саміт миру.
- 14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання та відновлення війни, а також підтвердження закінчення війни.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.