Дослідження показує, що чорнобильські вовки-мутанти виробили стійкість до раку
Джерело: Sky News
Згідно з дослідженням, в Чорнобилі вовки-мутанти розвинули стійкість до раку.
Еволюційний біолог і екотоксиколог з Принстонського університету в США Кара Лав вивчала, як чорнобильські вовки виживають, попри покоління радіоактивних частинок.
Лав і команда дослідників відвідали Чорнобильську зону відчуження у 2014 році та одягли на вовків радіонашийники, щоб можна було контролювати їхні пересування.

Фото: Reuters
За її словами, нашийники дають команді “в режимі реального часу вимірювати, де знаходяться [вовки] і якій кількості [радіації] вони піддаються”. Вони також взяли зразки крові, щоб зрозуміти, як організми вовків реагують на радіацію, що викликає рак.
Дослідники виявили, що чорнобильські вовки піддаються впливу радіації понад 11,28 мілібар щодня протягом усього свого життя, що більш ніж у шість разів перевищує дозволену норму безпеки для людини.
Кара Лав зазначила, що у вовків змінена імунна система, подібна до онкологічних хворих, які проходять радіаційне лікування, але що більш важливо, вона також ідентифікувала конкретні частини генетичної інформації тварин, які здавалися стійкими до підвищеного ризику раку.

Фото: AP
Численні дослідження на людях виявили мутації, які підвищують ризик раку – наприклад, наявність варіантного гена BRCA підвищує ймовірність розвитку у жінки раку грудей або яєчників.
Але робота дослідників була спрямована на виявлення захисних мутацій, які збільшують шанси вижити від раку.
Лав представила свої висновки на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології в Сіетлі (штат Вашингтон, США) минулого місяця.
- 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
- Під час візиту до Києва 11 вересня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок підписала українсько-німецький меморандум щодо будівництва вітрової електростанції в районі Чорнобильської АЕС.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.