Із російського полону вдалося повернути 70 нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС
Джерело: Національна гвардія України
Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
Командувач Нацгвардії полковник Олександр Півненко зустрівся із родинами військовослужбовців військової частини 3041, які забезпечували охорону Чорнобильської АЕС та потрапили у полон до росіян.

Зображення: Нацгвардія
На зустрічі Півненка і родин військовослужбовців обговорювалися питання, що стосуються безпосередньо процесу обміну, механізмів доступу до інформації про військовополонених.
“Разом з тим, є питання, які ми маємо допомогти вирішити й звільненим з полону, аби вони якнайшвидше повернулися до нормального життя, а також питання, які турбують їхні сім’ї. Це в першу чергу лікування й реабілітація, а також фінансові, соціальні, документальні аспекти, які вимагають взаємодії відповідних командирів та посадових осіб”, – зазначив командувач Нацгвардії.
Також він запевнив, що робота з повернення полонених в Україну триває і триватиме, допоки усі наші захисники й захисниці не будуть вдома.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила.
- Саудівська Аравія та Туреччина намагаються домовитися про репатріацію українських дітей, незаконно вивезених до Росії та розміщених у дитячих будинках або усиновлених російськими родинами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.