Із російського полону вдалося повернути 70 нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС

Джерело: Національна гвардія України

Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.

Командувач Нацгвардії полковник Олександр Півненко зустрівся із родинами військовослужбовців військової частини 3041, які забезпечували охорону Чорнобильської АЕС та потрапили у полон до росіян.

Зображення: Нацгвардія

На зустрічі Півненка і родин військовослужбовців обговорювалися питання, що стосуються безпосередньо процесу обміну, механізмів доступу до інформації про військовополонених.

“Разом з тим, є питання, які ми маємо допомогти вирішити й звільненим з полону, аби вони якнайшвидше повернулися до нормального життя, а також питання, які турбують їхні сім’ї. Це в першу чергу лікування й реабілітація, а також фінансові, соціальні, документальні аспекти, які вимагають взаємодії відповідних командирів та посадових осіб”, – зазначив командувач Нацгвардії.

Також він запевнив, що робота з повернення полонених в Україну триває і триватиме, допоки усі наші захисники й захисниці не будуть вдома.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.