Із російського полону вдалося повернути 70 нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС

Джерело: Національна гвардія України

Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.

Командувач Нацгвардії полковник Олександр Півненко зустрівся із родинами військовослужбовців військової частини 3041, які забезпечували охорону Чорнобильської АЕС та потрапили у полон до росіян.

Зображення: Нацгвардія

На зустрічі Півненка і родин військовослужбовців обговорювалися питання, що стосуються безпосередньо процесу обміну, механізмів доступу до інформації про військовополонених.

“Разом з тим, є питання, які ми маємо допомогти вирішити й звільненим з полону, аби вони якнайшвидше повернулися до нормального життя, а також питання, які турбують їхні сім’ї. Це в першу чергу лікування й реабілітація, а також фінансові, соціальні, документальні аспекти, які вимагають взаємодії відповідних командирів та посадових осіб”, – зазначив командувач Нацгвардії.

Також він запевнив, що робота з повернення полонених в Україну триває і триватиме, допоки усі наші захисники й захисниці не будуть вдома.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.