Ізраїль виявив підземну базу ХАМАСу під штаб-квартирою ООН в Газі

Джерело: The Times of Israel

Солдати ізраїльської армії знайшли під штаб-квартирою Близькосхідного агентства ООН з питань допомоги палестинським біженцям (БАПОР) в Газі підземний центр обробки даних терористичного угруповання ХАМАС.

За даними видання, підземна база укомплектована власною електропідстанцією, промисловими акумуляторними блоками живлення та житловими приміщеннями для терористів ХАМАСу, які керували комп’ютерними серверами.

За словами представників ЦАХАЛу, терористи використовували цей серверний центр для збору розвідданих, обробки даних і зв’язку. Як розповів командир 401-ї бронетанкової бригади полковник Бенні Аарон, його бійці також виявили кілька схованок зброї безпосередньо в будівлі БАПОР, хоча персонал ООН вже був давно евакуйований, тож зброю могли принести туди пізніше.

Водночас в ЦАХАЛі додали, що в деяких офісах БАПОР вони виявили обладнання та документи, які свідчать про те, що “ті самі офіси також використовувалися терористами ХАМАСу”.

“Немає сумнівів, що співробітники БАПОР знали, що [ХАМАС – ред.] копає під ними величезний тунель. БАПОР забезпечує прикриття для ХАМАСу, БАПОР точно знає, що відбувається під землею, і БАПОР використовує свій бюджет для фінансування деяких військових можливостей ХАМАС, це точно”, — прокоментував Аарон.

Своєю чергою, керівник БАПОР Філіп Лаццаріні відреагував на цю інформацію. Він стверджує, що в агентстві нічого не знали про величезний підземний комплекс, облаштований під їхньою штаб-квартирою.

“БАПОР не знало, що знаходиться під його штаб-квартирою в Газі. БАПОР є організацією, що займається людським розвитком і гуманітарними питаннями, яка не має досвіду у військовій сфері та сфері безпеки, а також не має здатності проводити військові інспекції того, що знаходиться або може бути під його приміщеннями”, – запевнив він.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.