В Ізраїлі відбулися мітинги з вимогою звільнення заручників

Джерело: Times of Israel
У суботу ввечері, 10 лютого, мітингувальники перекрили дороги в Тель-Авіві у межах загальнонаціональних демонстрацій, вимагаючи звільнення заручників, утримуваних терористичним угрупованням ХАМАС, а деякі закликали до проведення виборів.
Зокрема протести відбулися в Тель-Авіві, Єрусалимі, Хайфі, Беер-Шеві, Реховоті, Раанані та інших населених пунктах по всій країні.

Фото: Flash90
На головному мітингу на площі Заручників у Тель-Авіві протестувальники пройшли маршем вулицею Каплан. Кінна поліція намагалася відтіснити демонстрантів убік, у той час, як натовп викрикував “ганьба”. Своєю чергою, один із протестувальників із мегафоном оголошував імена заручників, які залишаються в полоні ХАМАСу.
Згідно з інформацією правоохоронців, щонайменше семеро протестувальників заарештовано після того, як деякі з них заблокували частину шосе Аялон, що веде на південь, і підпалили багаття. При цьому щонайменше п’ять інших демонстрантів отримали штрафи за “перешкоджання дорожньому руху”.

Фото: Flash90
Як розповіли у виданні, два депутати Кнесету від Партії праці, Гілад Карів і Наама Лазімі, приєднались до акцій протесту на вулиці Каплан, використовуючи свій депутатський імунітет, щоб виступати від імені демонстрантів. Вони знаходилися поміж протестувальників і правоохоронців, намагаючись зменшити напруженість між двома групами.

Фото: Flash90
В Єрусалимі сотні людей мітингували поблизу резиденції президента, а ще більший натовп зібрався на Паризькій площі, біля офіційної резиденції прем’єр-міністра. Натовп закликав до проведення виборів.
На мітингу також виступив генерал-майор (у відставці) Амос Малка, колишній керівник Управління військової розвідки Армії оборони Ізраїлю. Він заявив, що Нетаньяху втягнув Ізраїль у власну війну за виживання, і назвав його лідером з “нульовою емпатією і нульовою відповідальністю”.
Наприкінці мітингу організатори назвали імена всіх заручників, живих і загиблих, які досі утримуються в Газі.
- Група родичів ізраїльтян, які перебувають в заручниках терористичного угруповання ХАМАС у Газі, у понеділок, 22 січня, увірвалися на засідання фінансового комітету Кнесету в Єрусалимі, вимагаючи від законодавців зробити більше для звільнення їх близьких.
Громадяни РФ різко зацікавились нерухомістю у Сполучених Штатах після того, як президентом США знову став Дональд Трамп.
Європейський суд з прав людини виніс два рішення проти Росії щодо порушень прав людини під час війни проти України, а також збиття рейсу MH17 в липні 2014 року.
В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.