Джо Байден різко розкритикував Дональда Трампа

Джерело: CNN

Колишній президент США Джо Байден різко розкритикував чинного президента Дональда Трампа заявивши, що він “зруйнував” демократію.

Про це Байден заявив на урочистому вечері Демократичної партії.

“Я знав, що Трамп збирається привести у країну руйнівний шар, але я поняття не мав, повинен визнати, я не знав, що буде справжній руйнівний шар”, – сказав він коментуючи знесення східного крила Білого дому, де Трамп планує побудувати бальний зал.

“Це ідеальний символ його президентства. Трамп зруйнував не лише дім народу, але й конституцію, верховенство закону, саму нашу демократію”, – наголосив експрезидент.

Він також висміяв заяви Трампа про те, що його другий термін приніс Штатам “золотий вік”.

“Зараз він каже, що ми, цитую, живемо у “золотому віці”. Єдине золото – це те, що він вішає на кам’яну полицю”.

Іноді у своїх виступах Байден звертався напряму до Трампа. В одному з таких виступів він сказав: “Чесно кажучи, ваші дії ганьблять нас як націю”.

Байден також розкритикував Трампа за те, що він ставить інтереси своїх багатих союзників вище інтересів американського народу.

“Ви працюєте на нас, пане президенте. Ми не працюємо на вас. Ви працюєте на нас, а не тільки на мільярдерів та мільйонерів. Я злий”, – сказав Байден.

Колишній президент також поділився новинами про свій діагноз – рак простати. Він пов’язав свій особистий досвід боротьби з хворобою з важливістю охорони здоров’я.

“Я дякую Богу за лікарів та медсестер, за неймовірні прориви, який ми досягаємо у дослідженнях раку. Тепер Трамп та його друзі-республіканці скорочують державне фінансування охорони здоров’я і роблять його дорожчим, дорожчим практично для всіх”.

Прокоментував Байден і переконливу перемогу демократів на виборах цього тижня, вигукнувши, що “Демократична партія повернулась”. За його словами ці перемоги демонструють, що американці “надсилають повідомлення Трампу та його оточенню”.

Байден наголосив на тому, що демократія є дуже крихкою і закликав союзників “докласти зусиль”, щоб захистити її.

“Я знаю цю країну. Я знаю американський народ. І ось, що я знаю: ніхто, ніхто, навіть президент не зможе зруйнувати нашу демократію, якщо ми об’єднаємось і будемо боротись за неї”.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.

“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.