На лівобережжі Херсонщини втрати серед російських штурмовиків становлять 70% – Гуменюк

Джерело: Наталя Гуменюк в етері каналу “Ми-Україна”

12 лютого начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк повідомила, що втрати особового складу російських штурмових груп у боях на лівобережжі Херсонської області становлять 70%.

Гуменюк зауважила, що росіянам стає все складніше залучати нових військових до штурмів. І як наголосила речниця, справа не лише у складних погодних умовах.

“Сарафанне радіо” розносить, що повернення звідти чекає не всіх. І 70% втрати у штурмових групах – це дуже потужний результат для тих умов, в яких наші воїни тримають цей плацдарм, – пояснила вона.

Водночас враховуючи відсутність бронетехніки на цій ділянці фронту в українських армійців, ворог економить і свою. Однак, перші штурми ворог робив за класикою військової тактики – штурмова піхота за підтримки бронетехніки.

Тоді як протидію забезпечувала українська контрбатарейна боротьба, тож ворожа техніка втрачала свою спроможність задовго до штурмових дій. До штурмів російське командування залучало і підрозділи типу “z”, морську піхоту, берегову охорону, десантно-штурмові війська, проте ті згодом відмовлялися від наступів без підтримки бронетехніки.

Зауважимо, згідно з даними розвідки США, близько 315 000 російських солдатів загинули або зазнали поранень у повномасштабній війні проти України.

Водночас за даними Генштабу, станом на 11 лютого, українські захисники знищили більш як 395 тисяч російських загарбників.

З початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну. За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.