В Чорному та Середземному морях ворог утримує два носії «Калібрів», – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 13 лютого у Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.

Відтак, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває чотири ворожі кораблі, серед яких один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 6 ракет.

Тим часом у Середземному морі на бойовому чергуванні два ворожі кораблі, серед яких один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 8 ракет.

Натомість в Азовському морі один ворожий корабель, ракетоносії відсутні.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 9 суден, з них 4 рухались з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 14 суден, з них 5 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ наголошують, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.