З початку повномасштабної війни повідомили про зникнення безвісти 51 тис. громадян

Джерело: інтерв’ю “Цензор.НЕТ”

Від 24 лютого 2022 року до Нацполіції надійшла 51 тисяча повідомлень про зникнення безвісти українців. За кожним із цих випадків розпочато кримінальне розслідування, розповів Максим Цуцкірідзе, перший заступник голови Національної поліції.

Цуцкірідзе зазначив, що Нацполіція займається розшуком зниклих безвісти із самого початку війни.

“З початку повномасштабної війни до поліції надійшло повідомлення про зникнення безвісти 51 тисячі громадян, і 35% знайшли живими. Інші – а це як військові, так і цивільні, – поки що перебувають незрозуміло де. Але за кожним фактом безвісти зниклої людини розпочато кримінальне провадження”, – сказав заступник голови Нацполіції.

Відповідно до слів Цуцкірідзе, розслідування щодо зниклих безвісти військових і цивільних осіб різняться, але охоплюють повний спектр заходів. Спочатку поліція відкриває кримінальне провадження за статтею “зниклий безвісти”. Після цього оперативний підрозділ вживає заходів для пошуку та розслідування, щоб встановити місцеперебування зниклих осіб.

“Також проводиться робота з тілами, які знаходимо, які доставляються під час обмінів, ексгумуються на деокупованих територіях. Потім проводимо порівняння зі зразками ДНК, відібраними у родичів. На цей час у нас 2100 осіб поки що невпізнаних. Бо це складний процес, який потребує часу”, – сказав Цуцкірідзе.

Відтак він вказав на проблему, що виникає під час ідентифікації тіл – брак доступу до родичів, які могли б надати зразки ДНК, через їх перебування за кордоном.

“Саме тому МВС у співробітництві з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти осіб розпочато закордонну кампанію з відбору біологічного матеріалу у громадян, які розшукують рідних в Україні й не мають можливості повернутися. На сьогодні вже подали заявки на здачу біології сотні наших громадян, з них найбільше бачимо динаміку в Польщі й Німеччині. Це ще один механізм для встановлення долі зниклих безвісти громадян”, –резюмував Цуцкірідзе.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.