Росія оголосила про плани вийти з Парламентської асамблеї ОБСЄ
Джерело: The Insider
Держдума РФ та Рада Федерації планують ухвалити рішення про вихід Росії з Парламентської асамблеї ОБСЄ. Це планують зробити до 21 лютого.
Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що Парламентська асамблея ОБСЄ є “політизованою організацією, яка діє під впливом Вашингтона”, і закликав до припинення співробітництва з нею.
Володін також зазначив, що Росія виступає одним з найбільших спонсорів Парламентської асамблеї ОБСЄ і вважає за доцільне припинити фінансування цієї організації.
Довідка. Парламентська асамблея ОБСЄ була створена у 1991 році з метою сприяння демократії та миру в Європі. Вона об’єднує 57 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі і працює над контролем за виконанням цілей ОБСЄ та запобіганням конфліктів.
Зважаючи на дії Росії у регіоні та її політику – вихід із Парламентської асамблеї ОБСЄ може зробити країну ще більш ізольованою на міжнародній арені.
- У досьє ізраїльської розвідки, через яке низка країн припинила фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA), містяться дані, що близько 190 його співробітників брали участь у викраденнях і вбивствах під час нападу ХАМАСу на Ізраїль.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.