Китай повернув втрачену культурну реліквію після 40 років пошуків

Джерело: Xinhua
Китаю вдалося повернути з-за кордону стародавню добре збережену бронзову ритуальну посудину, викрадену чотири десятиліття тому, вік якої може становити понад 3000 років.
За даними Національного управління культурної спадщини КНР, бронзову посудину, яка носить назву “Фен Сіншу Гуей” (Feng Xingshu Gui), знайшли в 1978 році на місці археологічних розкопок часів пізньої династії Західна Чжоу (1046 – 771 роки до н. е.) неподалік від міста Баоцзі у північно-західній китайської провінції Шеньсі.

Фото: Xinhua
Артефакт був у чудовому стані з добре збереженими деталями оздоблення та написами древніми ієрогліфами на дні посудини.

Фото: Xinhua
Національне управління класифікувало знахідку як культурну реліквію найвищої категорії, що перебуває під охороною держави.

Фото: Xinhua
Утім, в листопаді 1984 року посудину викрали, і відтоді тривали її пошуки.

Фото: Xinhua
Як розповіли у виданні, в січні минулого року реліквію вдалося знайти в одній з американських родин у Нью-Йорку, яка, дізнавшись про історію артефакту, погодилися повернути його уряду Китаю.
Процедура репатріації тривала майже рік і завершилася поверненням реліквії до Китаю на початку лютого.
- У Відні виявили портрет авторства австрійського художника Густава Клімта, який вважали втраченим протягом майже 100 років.
Біля авіабази Леуварден у Нідерландах тривають масштабні навчання Ramstein Flag 2025, у межах яких країни НАТО відпрацьовують дії у відповідь на військову атаку Росії.
Заступник голови офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю агенції Reuters розповів, що російські окупанти можуть незабаром активізувати наступальні операції
Адміністрація Трампа розглядає можливість нанесення ударів безпілотниками по наркокартелям у Мексиці в межах зусиль по боротьбі зі злочинними угрупованнями, які перевозять наркотики через південний кордон США.
Сенатор-демократ Адам Шифф закликав конгрес США розслідувати, чи займався президент Штатів Дональд Трамп інсайдерською торгівлею або маніпулюванням ринком, коли він раптово призупинив введення масштабних тарифів, що призвело до стрімкого зростання цін на акції.
13 років тому, у квітні 2012 року, Facebook оголосив про купівлю Instagram за $1 мільярд, що стало сенсацією у світі технологій і значно вплинуло на розвиток соціальних мереж. Тоді Instagram був лише маленьким мобільним додатком для обміну фотографіями, який мав всього 13 працівників і 30 мільйонів користувачів. Сьогодні ж це глобальна платформа з понад 20 000 співробітниками та понад 2 мільярдами користувачів.