Китай повернув втрачену культурну реліквію після 40 років пошуків

Джерело: Xinhua

Китаю вдалося повернути з-за кордону стародавню добре збережену бронзову ритуальну посудину, викрадену чотири десятиліття тому, вік якої може становити понад 3000 років.

За даними Національного управління культурної спадщини КНР, бронзову посудину, яка носить назву “Фен Сіншу Гуей” (Feng Xingshu Gui), знайшли в 1978 році на місці археологічних розкопок часів пізньої династії Західна Чжоу (1046 – 771 роки до н. е.) неподалік від міста Баоцзі у північно-західній китайської провінції Шеньсі.

Фото: Xinhua

Артефакт був у чудовому стані з добре збереженими деталями оздоблення та написами древніми ієрогліфами на дні посудини.

Фото: Xinhua

Національне управління класифікувало знахідку як культурну реліквію найвищої категорії, що перебуває під охороною держави.

Фото: Xinhua

Утім, в листопаді 1984 року посудину викрали, і відтоді тривали її пошуки.

Фото: Xinhua

Як розповіли у виданні, в січні минулого року реліквію вдалося знайти в одній з американських родин у Нью-Йорку, яка, дізнавшись про історію артефакту, погодилися повернути його уряду Китаю.

Процедура репатріації тривала майже рік і завершилася поверненням реліквії до Китаю на початку лютого.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.