ЗСУ спільно з ГУР уразили великий десантний корабель РФ «Цезар Куніков»

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
У Чорному морі знищено великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.
Як повідомили у Генштабі, знищення ворожого корабля – спільна робота Збройних сил України з підрозділами Головного управління розвідки Міноборони.
Зазначається, що на момент ураження корабель перебував у територіальних водах України поблизу Алупки (ТО Крим).
Варто зауважити, що у Росії нічого не повідомляють про ураження корабля. У міноборони РФ лише повідомили, що вночі було перехоплено 6 БпЛА над акваторією Чорного моря.
Своєю чергою низка пабліків у Telegram від ранку повідомляли про вибухи на території тимчасово окупованого Криму.
Зокрема у каналі “Крымский ветер” повідомляли, що після вибухів над Чорним морем літали гелікоптери Мі-8 та протичовновий вертоліт Ка-27.
ДОВІДКА: “Цезар Куніков” – це російський десантний корабель проєкту 775. Базується у Севастополі. Брав участь в операції KFOR в Косово (1999 рік), російсько-грузинській війні (2008 рік), здійснював забезпечення сирійської армії (операція “Сирійський експрес”, 2015 рік).
- За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.
Завершено третій етап обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”, про який було досягнуто домовленості в Туреччині.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
В суботу, 24 травня, з російського полону повернули 307 українських захисників в межах другого етапу обміну “1000 на 1000”.
Україна та Росія провели перший етап масштабного обміну полоненими за домовленістю у форматі “1000 на 1000”. Додому повернулися 270 українських захисників та 120 цивільних.