ЗСУ спільно з ГУР уразили великий десантний корабель РФ «Цезар Куніков»

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

У Чорному морі знищено великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

Як повідомили у Генштабі, знищення ворожого корабля – спільна робота Збройних сил України з підрозділами Головного управління розвідки Міноборони.

Зазначається, що на момент ураження корабель перебував у територіальних водах України поблизу Алупки (ТО Крим).

Варто зауважити, що у Росії нічого не повідомляють про ураження корабля. У міноборони РФ лише повідомили, що вночі було перехоплено 6 БпЛА над акваторією Чорного моря.

Своєю чергою низка пабліків у Telegram від ранку повідомляли про вибухи на території тимчасово окупованого Криму.

Зокрема у каналі “Крымский ветер” повідомляли, що після вибухів над Чорним морем літали гелікоптери Мі-8 та протичовновий вертоліт Ка-27.

ДОВІДКА: “Цезар Куніков” – це російський десантний корабель проєкту 775. Базується у Севастополі. Брав участь в операції KFOR в Косово (1999 рік), російсько-грузинській війні (2008 рік), здійснював забезпечення сирійської армії (операція “Сирійський експрес”, 2015 рік).

  • За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення. 

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.

Через початок повномасштабного вторгнення український важкоатлет Олександр Пєлєшенко залишив свою спортивну діяльність, аби стати на захист країни. Проходив службу в одній з бригад територіальної оборони Києва, далі був частиною 79-ї ОДШБр, з грудня 2022 доєднався до 47-ї ОМБр. Загинув спортсмен під час військової служби у травні минулого року.В пам’ять про Олександра Пєлєшенка відбудеться турнір з важкої атлетики  — змагання, що збере друзів, колег та атлетів різних рівнів підготовки, аби вшанувати силу, відданість та незламний дух героя.