Угорщина заблокувала затвердження 13-го пакету санкцій ЄС проти Росії
Джерело: Financial Times
Угорщина виступила проти прийняття 13-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Країна оголосила про своє рішення на вчорашньому засіданні послів ЄС.
13 пакет санкцій спрямовано проти майже 200 осіб та організацій з Росії, Китаю та інших країн, що, як вважається, надають допомогу Москві у військових діях. Один з посадовців заявив, що Угорщина не погодилась з новими санкціями через включення китайських компаній у список.
Інший дипломат описав переговори як “плідний обмін думками”, натякнувши на блокування з боку Угорщини. Він повідомив, що угорський посол “попросив трохи більше часу для аналізу пропозицій”.
Речник посла Угорщини в ЄС відмовився коментувати.
Джерела FT зазначають, що дискусії триватимуть. Ймовірно, міністри країн-членів порушуватимуть це питання на наступному засіданні.
Прихильники пакета санкцій сподіваються на досягнення згоди до наступної середи, щоб встигнути до 24 лютого.
Нагадаємо, що 13-й пакет санкцій ЄС проти Росії має бути ухвалений міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі 19 лютого, але його зміст може змінитись. За даними ЗМІ, у ньому також можуть бути санкції проти Північної Кореї за надання Росії ракет, які вона використовує проти України.
- 14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.