Російському олігарху Дерипасці повідомлено про підозру, а його топменеджерів затримано
Джерело: СБУ
Служба безпеки повідомила про підозру російському олігарху Олегу Дерипасці і затримала його українських топменеджерів, які постачали до РФ сировину для виробництва “Іскандерів”.
У результаті комплексних заходів Дерипаска отримав заочне повідомлення про підозру, а двох його топменеджерів затримано у різних регіонах нашої держави. Йдеться, зокрема, про директора надровидобувної компанії “Глухівський кар’єр кварцитів” та куратора цієї установи від російського олігарха: громадянина України, який у 2021 році отримав посвідку на проживання у РФ.
За матеріалами слідства, ці двоє фігурантів допомогли бізнесмену з РФ привласнити виробничі потужності кар’єра у 2012 році, попри чинну заборону на їхній продаж.
З того часу і до початку повномасштабного вторгнення РФ керівництво видобувної компанії постачало до Росії гуртові партії гірських порід для виплавки сталі.
Отриману з України сировину компанії російського мільярдера продавали підприємствам військово-промислового комплексу країни-агресора для виробництва балістичних рекет, зокрема типу “Іскандер”.
Також імпортовану продукцію окупанти використовували для серійного виготовлення бойових дронів та радіолокаційних систем.
На підставі зібраних доказів російському олігарху Олегу Дерипасці заочно повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою);
- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (організація легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
- ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 110-2 (організація фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
Злочинні дії директора української компанії кваліфіковано за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою);
- ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 110-2 (пособництво у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
Його спільнику – куратору – повідомлено про підозру за:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою);
- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Також повідомлено про заочну підозру одному з керівників “РУСАЛу” та громадянці Кіпру, яка сприяла незаконному відчуженню підприємства.
Нагадаємо, що за матеріалами СБУ у лютому 2023 року активи “Глухівського кар’єра кварцитів” було націоналізовано на користь України.
- Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха грецького походження Івана Саввіді про націоналізацію його українських активів.
- Російській блогерці Ельвіні Боровковій, яка після ракетного удару по Харкову закликала “добивати вцілілих” українців, повідомлено про підозру.
- Російському актору і депутату Державної думи РФ від партії “Нові люди” Дмитру Пєвцову повідомлено про підозру через його підтримку агресії РФ проти України.
На тимчасово окупованих територіях Луганської області жителів штрафуватимуть за “пропаганду абортів”.
Часто, отримуючи офіційне сповіщення про зникнення близької людини безвісти, родичі зневірюються, вважаючи це фактично підтвердженням…
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.