Війська РФ застосовують фосфорні снаряди для ударів по коксохімічному заводі в Авдіївці
Джерело: 3-тя ОШБр
Російські війська активно застосовують фосфорні снаряди та КАБи для атак по Авдіївці.
За інформацією військових, щоденно росіяни застосовують по 60 керованих авіаційних бомб, та ведуть обстріли з артилерії та РСЗВ.
Окрім цього, тривають безперервні штурми на бронетехніці та навала ворожої піхоти.
Що більше, війська РФ активно завдають ударів фосфорними снарядами, внаслідок яких відбуваються займання цистерн з мазутом на території коксохімічного заводу.
“Отруйний смог розповсюджується всією територією заводу. Станом на зараз це — новий “дім” Третьої штурмової бригади. Нічого не нагадує?”, – мовиться у повідомленні.
Та попри все, бійці 3-ї ОШБр продовжують протистояти окупантам, здійснюють оборону та завдають великих втрат противнику.
Додамо, що 15 лютого у 3-й ОШБр підтвердили передислокацію до Авдіївки, наголосивши, що ситуація у місті – надзвичайно критична.
- Українські підрозділи, які воюють в Авдіївці, частково відходять на вигідніші позиції.
- 15 лютого координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що місто Авдіївка Донецької області наразі перебуває на межі переходу під контроль росіян через нестачу боєприпасів у ЗСУ.
- Аналітики ISW оцінили, як ймовірне захоплення військами РФ Авдіївки може вплинути на подальший перебіг війни.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.