В енергосистемі України дефіциту електроенергії не зафіксовано, є резерви генерації
Джерело: Міненерго
Станом на 17 лютого в енергосистемі України дефіциту електроенергії не фіксується, зокрема є резерви генерації.
Відтак, наразі власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.
В аварійний ремонт виведено два блоки теплоелектростанцій, водночас до роботи повернуто один блок ТЕС. У резерві 12 енергоблоків генерації, які будуть задіяні у разі потреби.
На Донеччині двічі за добу зафіксовано обстріл території ТЕС. Через пошкодження є збої у роботі обладнання. Знеструмлень споживачів не було.
Внаслідок бойових дій пошкоджено розподільний надземний газопровід низького тиску у Харківському районі. Без газопостачання залишилося понад 100 абонентів.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1843 МВт*год, також передбачається експорт – до 3571 МВт*год.
- 16 лютого російські загарбники вдруге за день атакували теплоелектростанцію ДТЕК, внаслідок чого пошкоджено обладнання станції.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що енергосистема працює стабільно в умовах морозів, однак закликав українців до ощадливого споживання електроенергії.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.