У Києві відбулася хода пам’яті на вшанування Небесної Сотні – фоторепортаж

Джерело: Букви

18 лютого у Києві відбулася хода пам’яті до 10-х роковин розстрілів на Майдані. Ходу організували ГО “Родини Небесної Сотні”, Національний музей Революції Гідності, за участі рідних Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

Спершу у Михайлівському Золотоверхому соборі провели молебень за загиблими борцями за незалежність України. Після чого організували ходу пам’яті до алеї Героїв Небесної Сотні для покладання квітів. Також там залишили запалені лампадки.

Зібралося близько пів сотні осіб. До ходи долучилися родини Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності, ветерани.

Довідка. Протистояння в Україні 18—21 лютого 2014 — силове протистояння між силовиками та протестувальниками, завершальний етап Революції гідності. Результатом подій стало відсторонення 22 лютого Верховною Радою від виконання обов’язків Віктора Януковича та призначення дострокових президентських виборів на 25 травня 2014 року.

На ранок 18 лютого запланували “Мирний наступ” — багатотисячну ходу учасників Євромайдану до Верховної Ради України, де мала відкритися чергова сесія, на якій планувався розгляд питань щодо змін до Конституції України стосовно обмеження повноважень президента. Опозиційні фракції з самого ранку блокували сесійне засідання ВРУ, вимагаючи першим питанням порядку дня розгляд акту поновлення Конституції 2004 року. ВРУ відмовлялася реєструвати цей документ, не згоджуючись на компроміси. До кінця робочого дня сесійне засідання так і не почалося.

Внаслідок масового протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року загинуло 107 протестувальників та 13 міліціонерів.

Генпрокуратура оголосила підозри стосовно причетності до вбивств на Майдані 66 особам.

Підозри в організації злочинів висунули Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем’єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему, а також низці інших посадовців. Нині переважна їх частина переховується в РФ.

Загалом по Україні розслідується понад 4,7 тисячі злочинів проти учасників Революції Гідності.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.