Міноборони закликає Контактну групу з питань оборони вкласти $1,5 млрд у виробництво БпЛА
Джерело: Міноборони
У Міністерстві оборони закликали країни Контактної групи з питань оборони України інвестувати 1,5 мільярда доларів у виробництво безпілотників.
Міноборони презентувало бачення розвитку Коаліції дронів та пріоритетні цілі військовим аташе з трьох десятків країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”).
Україна в межах Коаліції дронів потребує підтримки від країн-партнерів за трьома основними напрямками:
- Постачання готових БпЛА та компонентної бази;
- Створення програмних рішень для військових у найкоротші терміни;
- Фінансування українського виробництва дронів.
“Ми шукаємо можливості залучити 1,5 мільярда доларів у виробництво БпЛА в Україні. Закликаємо партнерів інвестувати в найефективніші дослідження та розробку дронів. Адже саме в Україні відстань від створення до застосування БпЛА на полі бою є найкоротшою у світі. Ці розробки можуть гарантувати безпеку ваших країн і громадян на десятиліття вперед”, – заявила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Також заступниця міністра анонсувала створення простору Soft Power, який об’єднає світових інженерів для розвитку безпілотних систем в Україні.
За її словами, Міноборони отримує багато запитів від військових щодо потреб у нових технологіях. Тож мета Soft Power – допомогти розробникам будувати інноваційні рішення не з нуля, а на базі бойового досвіду.
“Українські військові мають унікальний досвід використання безпілотників як у наступальних, так і в оборонних операціях. Дрони розвідують, вражають техніку, логістику, командні пункти, передають інформацію – дрони стали в один ряд з класичною зброєю. Інвестиція в наші розробки, обмін інноваційними рішеннями та передача дронів – прямий внесок в наші успішні операції та захист України та цивілізованого світу”, – звернувся до представників країн-партнерів заступник Головнокомандувача ЗСУ Вадим Сухаревський.
Довідково. Коаліція дронів офіційно стартувала минулого тижня в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія. Загалом учасниками є вісім країн — також Данія, Естонія, Литва, Нідерланди, Німеччина та Швеція.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
- Україна має намір збільшити виробництво безпілотників вже цієї осені, оскільки країна збільшила атаки безпілотників на територію Росії.
- У 2023 році уряд виділив 40 мільярдів гривень для інвестицій у виробництво українських безпілотників. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що понад 40 компаній мають відповідні контракти з державою.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.