НАЗК виключило з переліку міжнародних спонсорів війни американську компанію LISCR
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції виключило з переліку міжнародних спонсорів війни американську компанію Liberian International Ship & Corporate Registry (LISCR).
Компанія надіслала лист до НАЗК, де зазначила про виконання умов, які дозволяють виключити її з переліку. Зокрема, LISCR повідомила, що усі судна російського “Совкомфлоту” вилучено з Ліберійського міжнародного суднового і корпоративного реєстру.
Відтепер спроможність Росії транспортувати свою нафту стала ще обмеженішою, ізоляція від цивілізованого світу глибшою, а можливості отримувати “нафтодолари” – меншими.
Попри те, що санкції мали суттєво зменшити доходи РФ від експорту нафти, агресор все одно знаходив різні шляхи для продовження торгівлі та обходу таких обмежень. Так, у 2022 році, найбільша судноплавна компанія РФ “Совкомфлот” передала функції з управління своїми майже 100 суднами до компанії SCF Management Services Dubai LTD (Об’єднані Арабські Емірати).
Раніше, ці самі судна “Совкомфлот” передавав в управління компанії SCF Management Services Ltd, зареєстрованої в Санкт-Петербурзі. Згодом SCF Management Services Dubai LTD все ж змінила свою назву на SUN SHIP MANAGEMENT. Однак, засновником вказаної компанії залишилась SCF Overseas Holding, яка афілійована саме АО “Совкомфлот”.
При цьому, 80 з майже 100 танкерів “Совкомфлоту” були зареєстровані під прапором Ліберії. Відповідно, реєстрація та обслуговування суден здійснювалася Ліберійським міжнародним судновим і корпоративним реєстром. Це дозволяло суднам підсанкційного “Совкомфлоту” продовжувати перевозити та торгувати своєю нафтою, що є критично необхідним для російської економіки та доходів Кремля.
Національне агентство вітає рішення LISCR про анулювання реєстрації усіх суден компаній SCF Management Services LTD та SUN SHIP MANAGEMENT. Це позбавляє Росію ще однієї стратегічно важливої для неї лазівки з обходу санкцій. Таке рішення демонструє, що міжнародні компанії готові продовжувати обʼєднуватись задля відновлення справедливості та посилення демократії по всьому світу.
“НАЗК відкрите до співпраці з міжнародним бізнесом та готове провести консультації щодо кроків, необхідних для виключення з переліку кожної окремої компанії”, – зазначили в Агентстві.
- Національне агентство з питань запобігання корупції виключило трьох грецьких компаній-перевізників з переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції виключило одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів індійську Shree Ramkrishna Exports (SRK) з переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло ірландсько-американську компанію Weatherford International до переліку міжнародних спонсорів війни.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.