Фракція «ЄС» подала 45 поправок до закону про мобілізацію, – Геращенко
Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”
Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що вчора, 21 лютого, завершилася реєстрація поправок до законопроєкту про мобілізацію й загалом внесли понад 3700 правок.
“Я з колегами зареєструвала 45 правок, що говорить, що це не спам, а принципові позиції, аби вичистити з проєкту антиконституційні і корупційні норми. Ключове – демобілізація. Солдати, які вже 2 роки на фронті, мають право знати, коли їх замінять. В урядовому проєкті це прописано настільки нечітко, що фактично демобілізація не передбачена. Ми наполягаємо на її обовʼязковості після 36 місяців на війні”, – зазначила депутатка.
Нагадаємо, раніше народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що в четвер, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію військовослужбовці строкової служби.
“Також робимо особливий акцент на обороні, війна зайшла в оборонну фазу, нам потрібні сильні фортифікації, а отже – сильні інженерні війська. Ротація. Вже рік говорю про те, що є підрозділи, які жодного дня не були на фронті, а є ті, які 2 роки в пеклі. Має бути справедливість і ротація”, – заявила Геращенко.
Раніше Гончаренко повідомляв, що законопроєкт вже направлено на розгляд Комітету з нацбезпеки. Геращенко припустила, що на розгляд поправок в Комітеті нацбезпеки піде кілька тижнів.
“В сесійну залу проєкт винесуть в середині березня. Це оптимістичний сценарій”, – додала вона.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
- Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
- Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.
Вчора, 1 січня, росіяни атакували Київ ударними безпілотниками. Внаслідок падіння уламків дронів на будинок у Печерському районі загинув науковець Ігор Зима зі своєю дружиною Олесею Сокур. Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловив співчуття через трагедію.
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.
Благодійний фонд Петра Порошенка нагадав, що рік тому росіяни знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, а за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась – попри те, що Фонд запропонував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої будівлі.
2 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про початок реформи медико-соціальних експертних комісій, що триватиме та буде удосконалюватись протягом 2025 року.