Данія заявила про підписання двосторонньої безпекової угоди з Україною
Джерело: Barron’s
Данія оголосила про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною, яка передбачає підтримку протягом наступних 10 років, заявило Міністерство закордонних справ Данії.
Згідно з угодою, майбутня військова та цивільна допомога буде визначатися в межах двосторонньої політичної угоди на період наступних 10 років. Цю інформацію містить заява Міністерства закордонних справ Данії.
Фінансування угоди буде здійснюватися коштом Українського фонду, який наразі оцінюється в 10 мільярдів доларів.
Зазначимо, що Велика Британія, Німеччина та Франція вже підписали з Україною подібні угоди про безпеку.
- Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні у четвер, 22 лютого, заявив, що Італія планує підписати з Україною угоду про безпеку, щоб допомогти Україні зміцнити свою оборонну промисловість і боротися з гібридними загрозами, такими як кібервійна.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.