Італія планує підписати з Україною угоду про безпеку, – МЗС країни

Джерело: Reuters

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні у четвер, 22 лютого, заявив, що Італія планує підписати з Україною угоду про безпеку, щоб допомогти Україні зміцнити свою оборонну промисловість і боротися з гібридними загрозами, такими як кібервійна.

“Ніколи раніше не було так важливо підкреслити волю до того, щоб в атакованого Давида були ресурси для захисту від російського Голіафа”, – сказав Таяні в парламенті.

Він зазначив, що Італія очікує завершити підготовку угоди найближчими днями, додавши, що допомога Україні має вирішальне значення для забезпечення “справедливого та міцного миру”.

Згідно з угодою, Італія підтвердить свої зобов’язання щодо надання гуманітарної допомоги та захисту критичної інфраструктури, а також пообіцяє підтримувати зусилля України з впровадження реформ, необхідних для вступу до Європейського Союзу.

“У той час, коли Україна зазнає постійних нападів з боку Росії, це надсилає чітке повідомлення про те, що ми захищаємо міжнародне право”, – наголосив Таяні.

Зазначимо, що Велика Британія, Німеччина та Франція вже підписали з Україною подібні угоди про безпеку.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.