Італія планує підписати з Україною угоду про безпеку, – МЗС країни

Джерело: Reuters

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні у четвер, 22 лютого, заявив, що Італія планує підписати з Україною угоду про безпеку, щоб допомогти Україні зміцнити свою оборонну промисловість і боротися з гібридними загрозами, такими як кібервійна.

“Ніколи раніше не було так важливо підкреслити волю до того, щоб в атакованого Давида були ресурси для захисту від російського Голіафа”, – сказав Таяні в парламенті.

Він зазначив, що Італія очікує завершити підготовку угоди найближчими днями, додавши, що допомога Україні має вирішальне значення для забезпечення “справедливого та міцного миру”.

Згідно з угодою, Італія підтвердить свої зобов’язання щодо надання гуманітарної допомоги та захисту критичної інфраструктури, а також пообіцяє підтримувати зусилля України з впровадження реформ, необхідних для вступу до Європейського Союзу.

“У той час, коли Україна зазнає постійних нападів з боку Росії, це надсилає чітке повідомлення про те, що ми захищаємо міжнародне право”, – наголосив Таяні.

Зазначимо, що Велика Британія, Німеччина та Франція вже підписали з Україною подібні угоди про безпеку.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.