За 2023 рік місцеві громади перерахували понад 16 млрд грн на потреби ЗСУ
Джерело: Міноборони
У 2023 році українські громади спрямували з місцевих бюджетів більш ніж 16 мільярдів гривень на потреби Збройних сил України.
Обласні центри, об’єднані територіальні громади, райони, міста і селища самостійно приймали рішення щодо виділення коштів безпосередньо тим військовим частинам і на ті напрямки, які вважали найбільш пріоритетними.
Таким чином протягом минулого року субвенції громад було спрямовано:
- 11,6 мільярда гривень ‒ для Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій, Сил територіальної оборони, Повітряних і Військово-Морських сил;
- 2,53 мільярда гривень ‒ для Сил логістики, Сил підтримки, Військ зв’язку та кібербезпеки, Медичних сил, Державної спеціальної служби транспорту;
- 750 мільйонів гривень ‒ для інших військових формувань (військові навчальні заклади, військова служба правопорядку тощо).
Крім зазначених сум, додатково ще 1,3 мільярда гривень місцева влада спрямувала безпосередньо у державний бюджет для закриття нагальних потреб Збройних сил. Передусім, це підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення, закупівля БпЛА та комплектування до них, човнів, засобів РЕБ та акумуляторних батарей для транспортних засобів. Розпорядженням уряду ці кошти спрямовано Міністерству оборони для перерахування визначеним Генеральним штабом військовим частинам.
Заступник міністра оборони Юрій Джигир зазначив, що ці вчинки доводять те, що місцеве самоврядування в Україні – свідоме і стійке, й воно справді втілює принципи демократії та автономії навіть у непростий воєнний час.
“Коли більшість об’єднаних спільною метою громадян донатять, їхні представники у місцевому самоврядуванні також поважають вибір людей і підтримують те, що зараз для кожного – надважливо. З боку Міністерства оборони ми робитимемо все можливе, щоб кожну виділену громадами гривню було спрямовано на потреби наших воїнів та використано з максимальною ефективністю. Сильне місцеве самоврядування повинне мати впевненість, що на центральному рівні уряд залишиться надійним партнером у спільній справі”, – сказав Юрій Джигир.
- 87-річний мешканець Уманського району Черкащини придбав легковий автомобіль та передав його на потреби Збройних сил України.
- Monobank оголосив про введення нового сервісу “Бойові”, який дозволить збирати пожертви для підтримки Збройних сил України через кафе та ресторани. “Бойові” порівняли зі звичайними чайовими, які люди залишають як подяку за обслуговування.
- Згідно зі статистикою, за 2023 рік українці пожертвували через monobank 27,4 млрд грн, тоді як у 2022 році ця сума дорівнювала 8,5 млрд грн.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.